Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Férová cena Bitcoinu je 38 000 dolárov – tvrdí gigant z Wall Street JPMorgan

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Gigant z Wall Street investičná banka JPMorgan vo svojom najnovšom bulletine označila férovú cenu bitcoinu (BTC) na úrovni 38 000 USD, čo je o 28% viac, než je jeho súčasná trhová cena.

,,Korekcia kryptotrhu z minulého mesiaca vyzerá skôr ako kapitulácia podobná minulému januáru a februáru a preto smerom do budúcnosti vidíme pre bitcoin a kryptotrhy potenciál ďalšieho rastu,” stojí v poznámke analýzy JPMorgan, ktorú pripravil bankový stratég Nikolas Panigirtzoglou.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Panigirtzoglou, ktorý vypracoval rovnakú analýzu aj vo februári, kedy stál Bitcoin 43 000 USD, aj vtedy označil za férovú cenu BTC úroveň 38 000 USD. Inak povedané vtedy mu prišiel BTC drahý, kým teraz ho označuje v porovnaní s jeho férovou cenou za lacný.

Zaujímavé je, že kryptomeny v analýze JPMorgan predbehli nehnuteľnosti ako preferované “alternatívne aktívum” spoločne s hedžovými fondmi. Ich ďalší potenciál rastu odôvodnil Panigirtzoglou takto:

,,Zatiaľ existuje po kolapse Terra len málo dôkazov o vysychaní financovania zo strany firiem špecializujúcich sa na rizikové investície (VC). Z 25 miliárd dolárov VC firiem od úvodu roka išli k dnešnému dňu takmer 4 miliardy dolárov do Terra. Nás najlepší odhad je, že financovanie VC bude pokračovať a dlhý bearmarket podobný 2018/2019 bude odvrátený.“

Panigirtzoglou následne skonštatoval, že pokračujúce financovanie kryptotrhu kapitálom od VC firiem bude kľúčové, aby sa trh vyhol dlhšej dlhej „kryptozime“.

Novinky hrajú tvrdeniam Panigirtzogloua do karát

V rovnaký deň ako JPMorgan zverejnila svoju analýzu popredná VC firma Andressen Horowitz (A16Z) oznámila uzatvorenie svojho už štvrtého kryptomenového fondu v doposiaľ najvyššej sume 4,5 miliardy dolárov. Celková čiastka investovaná A16Z do digitálnych mien a blockchain technológie sa tak vyšplhala už na vyše 7,6 miliárd dolárov.

Nový VC fond zameraný na krypto startupy v skorej fáze vývoja a tiež na projekty, ktoré sú už vyspelejšie a preukázali určitý druh trakcie. Podľa A16Z bude 1,5 miliardy dolárov použitých pre už rozbehnuté startupy, kým 3 miliardy budú mať klasifikáciu “rizikových investícii” do najmladších projektov.

Andressen Horowitz pri oznámení tejto novinky skonštatovala, že napriek súčasnému poklesu kryptotrhu sú ohľadom jeho budúcnosti veľmi optimistickí a veria, že kryptomeny sú stále v rannej fáze svojej existencie.

A16 prvýkrát vstúpila do kryptotrhu v roku 2013, keď investovala do Coinbase. Neskôr urobila správne rozhodnutia aj pri podpore startupov ako boli Polychain Capital, OpenSea, Solana, Avalanche či Yuga Labs. V minulosti A16 odhalila veľký potenciál aj v dnes úspešných projektoch ako sú Instagram či Slack.

Okrem A16Z v stredu urobila obdobné rozhodnutie aj firma NGC Ventures, ktorá spustila svoj tretí blockchainový fond so 100 miliónmi dolárov získanými od investorov medzi ktorými boli aj Babel Finance, Huobi Ventures či Nexo Ventures.

Tieto informácie tak nahrávajú tvrdeniam analytika JPMorgan Nikolasa Panigirtzogloua o tom, že VC firmy majú naďalej o kryptosektor veľký záujem, ktorý nepoľavuje ani pri poklese cien najznámejších kryptomien.

CEO JPMorgan Jamie Dimon taktiež pomaly mení názor na kryptomeny, keďže v minulosti ich na čele s Bitcoinom označoval za Ponzi schému, kým nedávno priznal, že majú svoj význam najmä pri cezhraničných platbách. JPMorgan si dokonca už kúpila aj svoj prvý pozemok v metaverse na blockchaine Decentraland – vôbec ako prvá veľká americká banka v histórii.

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.