Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Federálne banky môžu držať stablecoiny, rozhodol regulátor!

Článok

stablecoiny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Adopcia krypotmien opäť urobila výrazný krok vpred. Americký úrad pre kontrolu meny (OCC) rozhodol, že americké federálne banky môžu držať ako formu svojich rezerv stablecoiny, čiže kryptomeny, ktoré sú viazané na fiatovú menu.

Úradujúci kontrolór tejto inštitúcie Brian Brooks poznamenal, že do služieb, ktoré sú napojené na stablecoiny, už banky aj tak zapojené sú, pretože sa angažujú v činnostiach, ktoré s nimi súvisia (zrejme mal na mysli to, že existujúce stablecoiny ako sú USDT či USDC sú kryté americkými dolármi, ktoré držia práve tieto banky pozn. red.).

Zdôraznil, že držanie stablecoinov s obmedzuje len na také stablecoiny, ktoré sú 100% kryté inou menou. Znamená to, že banky nemôžu držať tokeny, ktorých cenu určite kôš aktív, ktorý je kombináciou viacerých mien a napríklad cenných komodít (zlato, ropa a  podob.) – niečo, o čo sa pokúša napríklad Facebook so svojou plánovanou kryptomenou Libra.

Brian Brooks je (pokiaľ ide o adopciu kryptomien) zdá sa človekom na správnom mieste. Predtým totiž pracoval pre burzu Coinbase a od momentu, ako prevzal funkciu úradujúceho šéfa OCC, sa stal tento úrad mimoriadne aktívny v rozširovaní úloh, ktoré môžu zaujať kryptomeny v amerických bankách. OCC napríklad už v júli rozhodla, že americké federálne banky môžu ponúkať klientom služby súvisiace s kryptomenami vrátane ich držania.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne