Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

FED „vytlačí“ 425 miliárd nových dolárov. Ďalší dôvod, prečo Bitcoin?

Článok

Bitcoin dolár
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Mnohí veria, že cena Bitcoinu rokmi postupne rastie vďaka tomu, že je nezávislý od bank, vlád a Wall Street. Jednoducho je decentralizovaným aktívom. Ak je tento predpoklad správny, atraktivite Bitcoinu by mohli prispieť aj nove správy o ďalších “vytlačených” miliardách zo strany Federálneho rezervného systému (FED).

FED, ktorý vystupuje v USA v úlohe centrálnej banky, oznámil, že medzi 13. decembrom 2019 až 14. januárom 2020 uvoľní na repo trh vyše 425 miliárd nových amerických dolárov, čo je viac než trojnásobok súčasnej trhovej kapitalizácie Bitcoinu.  Cieľom FEDU je zabezpečiť, aby zásoby na repo trhu boli naďalej dostatočné a zmiernil sa tak tlak na peňažnom trhu ku koncu roka.

Repo trh, ktorý je nazývaný aj trhom s jednodňovými pôžičkami, je miestom, kde Federálny rezervný systém (FED) vydáva inštitúciám extrémne krátkodobé, aj keď veľké pôžičky, aby udržal uvedené inštitúcie v prevádzke. Repo trh je preto považovaný aj za akúsi chrbtovú kosť ekonomiky, pretože inštitúcie pomocou neho neustále získavajú potrebnú likviditu.

,,Vytlačením” nových 425 miliárd dolárov sa zvýši bilancia centrálnej banky na rekordných 4,5 bilióna dolárov. Prispieva k tomu skutočnosť, že akciové trhy sú stále na svojom all-time high a ekonómovia z celého sveta dúfajú, že budú naďalej rásť.

Na postupe FED-u je najhrozivejšie to, že naposledy takto výrazne zasahoval do repo trhu počas veľkej krízy v roku 2008, čo zvyšuje obavy z toho, že niečo podobne sa môže stáť aj teraz a tlačenie nových peňazí je len odďaľovaním katastrofy.

Rozhodnutie FED-u je bullish pre Bitcoin, tvrdia odborníci

Caitlin Long, bývalý výkonný pracovník z Wall Street, ktorý začal v posledných rokoch obhajovať blockchain a kryptomeny, si myslí, že súčasný finančný systém je mimoriadne krehký, čo nahráva Bitcoinu, ktorý má obmedzené finálne množstvo, jeho bezpečnosť neustále rastie (hashrate) a ľudom ponúka možnosť odstrihnúť sa z tradičného finančného systému.

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao povedal, že rozhodnutie FED-u naliať nove miliardy do trhu na udržanie ekonomiky je vodou na mlyn pre obmedzenú ponuku Bitcoinov, čo znamená, že Bitcoin má neobmedzený potenciál rastu svojej hodnoty voči fiatu (doláru).

Najväčší fanúšikovia Bitcoinu, môžeme ich označiť aj ako bitcoinových maximalistov, sú presvedčení, že všetky svetové peniaze sa časom skonsolidujú do BTC, ak budú centrálne banky a vlády naďalej znehodnocovať hodnotu tradičných fiatových peňazí, ako to robí teraz FED.

Súhlasí s tým aj Peter C. Clarke z amerického inštitútu pre ekonomický výskum. V rozhovore pre Bloomberg nedávno povedal, že akonáhle menová politika dosiahne bod, kedy bude tlačiť akékoľvek množstvo peňazí bez akejkoľvek kontroly, drahocenné kovy a kryptomeny začnú rýchlo získavať na popularite.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.