Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Európska únia chce zakázať anonymné kryptomenové peňaženky

Článok

Európska únia
Pixabay.com

Európska komisia, ktorá je výkonnou zložkou Európskej únie (EÚ), chce zaviesť nové tvrdé pravidlá pre používanie kryptomien v súlade s jej snahou bojovať proti praniu špinavých peňazí a inej nelegálnej činnosti.

Európska komisia podľa predloženého dokumentu chce prinútiť spoločnosti, ktoré akýmkoľvek spôsobom pracujú s kryptomenami (sem môžeme zaradiť napríklad krypto zmenárne), aby zhromažďovali o svojich zákazníkoch ich osobné údaje ako sú meno, priezvisko, dátum narodenia, doklad totožnosti a podobne.

Z dokumentu však zároveň vyplýva, že bude od takýchto prevádzkovateľov v prípade realizácii transakcií požadovať aj informácie o prijímateľoch transakcií. Inak povedané ak by ste napríklad použili služby zmenárne, ktorá prevádzkuje aj kryptopeňaženku, pri transakcií z nej musíte uviesť aj údaje o adresátovi platby, čím vlastne neodhalíte len vlastnú totožnosť, ale spojíte dané kryptomeny aj s totožnosťou prijímateľa tejto platby. Je to niečo podobné, ako sa našťastie neúspešne snažil presadiť ešte počas vlády Donalda Trumpa  bývalý americký minister financií Steven Mnuchin.

Z návrhu taktiež možno pochopiť, že jeho ambíciou je úplný zákaz anonymných kryptomenových peňaženiek. EÚ sa teda podľa všetkého bude snažiť obmedziť používanie krypotmien skrz peňaženky, ku ktorým majú privátne kľúče len ich samotní vlastníci. Inak povedané EÚ má zrejme ambíciu podkopať jeden zo základných pilierov decentralizovaných kryptomien – možnosť držať tieto aktíva pod vlastnou kontrolou bez dosahu kohokoľvek iného.

Tieto opatrenia týkajúce sa kryptoaktív majú nasledovať už existujúce  nariadenia týkajúce sa tradičných bankových služieb, u ktorých v rámci EÚ už nie je možné používať anonymné účty. Komisia tvrdí, že vďaka tomu sa kryptosektor v EÚ posunie o krok vpred a bude z toho profitovať. Toto tvrdenie však treba vnímať najmä z pohľadu Európskej komisie a určite nie bežných ľudí, ktorí vidia v používaní Bitcoinu či iných decentralizovaných mien nástroj slobody.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.