Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Európska regulácia pre kryptomeny MiCA sa posunula bližšie k definitívnemu schváleniu

Článok

Európska únia
Zdroj: Unsplash.com

Regulácia kryptomien na úrovni Európskej únie sa posunula o ďalší krok vpred. Výbor stálych predstaviteľov Európskej rady totiž posunul regulačný rámec Markets In Crypto Assets (MiCA) do Výboru Európskeho parlamentu pre hospodárske a menové veci.

Edita Hrdá, predsedníčka Výboru stálych predstaviteľov, potvrdila, že návrh regulačného rámca MiCA bude schválený, ak ho Európsky parlament príjme v rovnakom znení v prvom čítaní.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Cieľom MiCA, ktorá bola predstavená Európskej komisii prvýkrát v septembri 2020, je vytvoriť konzistentný regulačný rámec pre kryptomeny medzi členskými štátmi EÚ. Ak parlamentný výbor schváli text v súčasnej podobe, nadobudnúť účinnosť by mal v roku 2024.

Najbližšia schôdza Výboru parlamentu pre hospodárske a menové veci je naplánovaná na 10. októbra. Následne, ak bude MiCA odsúhlasená aj ním, pôjde na formálnu kontrolu právnikom a následne do plenárneho schvaľovania do parlamentu.

,,Je dôležité zabezpečiť, aby legislatíva EÚ v oblasti finančných služieb vyhovovala digitálnemu veku a prispievala k ekonomike pripravenej na budúcnosť, ktorá funguje pre ľudí a to aj tým, že umožňuje používanie inovatívnych technológii. Chýbajúci celkový rámec Únie pre kryptomeny môže viesť k nedostatočnej dôvere používateľov v tieto aktíva, čo by mohlo výrazne brániť rozvoju trhu s týmito aktívami,” uvádza sa vo vyhlásení.

MiCA v súčasnej forme sa rodila náročným spôsobom, pričom oneskorenie jej finálnej verzie bolo ovplyvnené najmä diskusiami o zákaze ťažby Proof of Work kryptomien (čo neprešlo) a o stablecoinoch. V prípade stablecoinov sú naďalej mnohé otázniky, ktoré súvisia najmä s tým, že súčasná verzia MiCA obmedzuje ich dennú likviditu na 200 miliónov eur, čo je výrazne menej, než sú reálne objemy stablecoinov USDT či USDC (v miliardách).

Hoci MiCA nie je dokonalá a v niektorých bodoch môžu fanúšikovia kryptomien tvrdiť, že obmedzuje súkromie, šéf Binance Changpeng Zhao ju označil za “vynikajúcu” a uviedol, že sa stane “globálnym regulačným štandardom, ktorý bude skopírovaný po celom svete.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.