Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

EÚ musí regulovať aj staking kryptomien a lending platformy, tvrdí Lagardová z ECB

Článok

Európska centrálna banka
Zdroj: Unsplash.com

Prezidentka Európskej centrálnej banky Christine Lagardová si chce posvietiť na kryptomeny vrátane ich stakingu a ich úročenia skrz lending platformy – uviedla to počas tohto týždňového prejavu v europarlamente.

Predsedníčka ECB Christine Lagardová pred zrakmi europoslancov uviedla, že kryptomenové aktíva sú podľa navrhovaného nariadenia „úzko definované“ a že budúca legislatíva „by mala regulovať aktivity spojené so stakingom alebo vkladaním kryptomien do lending platforiem, čo sú aktivity, ktoré výrazne rastú.“

Lagardová, ktorá je známa ako kritička kryptomien (hoci jej vlastný syn do nich investuje), tiež poznamenala, že ,,inovácie v týchto neprebádaných územiach vystavujú spotrebiteľov riziku, pretože chýbajúca regulácia častokrát umožňuje podvody, úplne nelegitímne tvrdenia o oceňovaní a veľmi často aj špekulácie, či dokonca trestné činy.“

K zmienke Lagardovej ohľadom lending platforiem, skrz ktoré je možné úročiť vložené kryptomeny, došlo pravdepodobne aj pre vážne problémy platformy Celsius, ktorá drží značné množstvo kryptomien jej užívateľov a zamedzila ich výberu pre hroziacu insolventnosť. Ak by došlo ku krachu Celsius mohlo by to spôsobiť na trhu s kryptomenami ďalší chaos a výpredaje.

Lagardová sa vyjadrila aj k regulačnému rámcu s názvom MiCA, ktorý obsahuje viacero bodov týkajúcich sa kryptomien. Skonštatovala však, že tento rozsiahly zákon nebude implementovaný skôr ako v roku 2024. Na rôznych úrovniach Európskej únie sa aktuálne rokuje o tom, aké body týkajúce sa digitálnych aktív by sa mali stať jeho súčasťou.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.