Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Vývojári Ethereum opäť schválili algoritmus ProgPoW

Avatar

Článok

zo dňa

Ethereum ťažba

Developeri Ethereum opäť diskutovali o zavedení navrhovaného algoritmu „Progressive Proof-of-Work” (ProgPoW), ktorý obmedzí ťažbu Ethereum prostredníctvom ASIC minerov a výrazne podporí ťažbu cez GPU, teda grafické karty.

Vývojári druhej najhodnotnejšej kryptomeny už dávnejšie dosiahli zhodu v tom, že algoritmus by sa mal implementovať, no nedohodli sa na časovom harmonograme zavedenia tejto novinky.

Počas diskusie o algoritme sa opäť dostali do fázy, kedy prebehli pokusy opätovne prehodnotiť toto rozhodnutie. Hlavný vývojár Greg Colvin však poznamenal, že táto téma bola už mnohokrát prediskutovaná. ,,Vraciame sa k veciam, o ktorých sme vyčerpávajúco hovorili už mesiace dozadu. Dohodli sme sa, že jedinou otázkou, ktorú musíme riešiť je, či sú v algoritme chyby, zadné vrátka a podobne. Nie to, že budeme opäť riešiť argumentmi medzi ľuďmi, ktorí hája GPU a ľuďmi, ktorí hája ASIC,” skonštatoval podráždene.

Vývojári Ethereum dosiahli prvú dohodu o tom, že zavedú algoritmus ProgPoW v januári 2019. Následne sa však vo februári dohodli, že definitívne rozhodnutie odložia, až kým algoritmus neskontroluje tretia strana. Pred približne mesiacom dosiahli takmer jednohlasnú podporu jeho implementácie. Či sa tak však napokon stane a hlavne kedy, je zatiaľ otázne. Systém musí prejsť záťažovými skúškami. Algoritmus môže byť následne súčasťou plánovanej aktualizácie Istanbul, alebo ďalšieho hardforku.

Potenciálna implementácia ProgPow vyvoláva v komunite rôzne teórie a konšpirácie. Objavuje sa napríklad aj názor, že tím pracujúci na ProgPow zastupuje záujmy popredných výrobcov GPU ako sú Nvidia a AMD. Ak bude tento algoritmus napokon naozaj zavedený do praxe, Ethereum bude totiž možné ťažiť najefektívnejšie práce prostredníctvom grafických procesorov týchto dvoch spoločností, čo môže výrazne zvýšiť ich zisky.

300x250

Hlavný argument pre zavedenie algoritmu je, že ťažba Ethereum cez GPU procesory prispeje k výraznejšej decentralizácii ťažby tejto kryptomeny, nakoľko prevádzka ASIC minierov je omnoho nákladnejšia a špecializujú sa na ňu predovšetkým veľké mining farmy.

,,Ethereum 2.0“ vyrieši nedostatky, ktorým čelí Bitcoin aj Ethereum, tvrdí Lubin

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Coinbase zjednodušila odosielanie kryptomien. Zabudneme na komplikované adresy?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Coinbase Wallet

Odosielať kryptomeny je pre mnohých začiatočníkov pomerne nepríjemná záležitosť. Adresy peňaženiek sú totiž písané pre počítače, no na ľudí pôsobia neprehľadne a komplikovane. Tento problém sa snaží riešiť viacero spoločností a firma Coinbase urobila významný pokrok.

Peňaženka zmenárne Coinbase (Coinbase Wallet) aktualizovala svoju funkcionalitu o možnosť odosielať kryptomeny pomocou použitia používateľského mena prijímateľa platby namiesto doteraz obvyklej zdĺhavej adresy.

Coinbase Wallet na to použila službu Ethereum Name Service. Tá umožňuje odoslať kryptomeny na adresu v tvare @meno_uzivatela.

Obrázok: Jednoduchá animácia odoslanie transakcie cez Coinbase Wallet na peňaženku s názvom walletfan.eth namiesto tradične komplikovanej adresy:

300x250

Coinbase tvrdí, že jej zákazníci sa dlhodobo sťažovali na ťažkopádne, dlhé a nezmyselné kryptoadresy. Mnoho užívateľov sa obávalo, že adresu prekopírujú chybne alebo dokonca ju zle manuálne prepíšu a tým pádom stratia pre omyl svoje finančné prostriedky. Na rozdiel od bankových služieb sú totiž transakcie kryptomien nemenné a v prípade omylu vám nikto nič nevráti.

,,Tieto problémy môžu vyriešiť adresy, ktoré sú pochopiteľné človekom. Existujú služby, ktoré vám umožňujú priradiť krátke meno čitateľné pre človeka k vašim kryptografickým adresám. Sme presvedčení, že tieto vylepšenia zjednodušia používanie kryptomien a tým prispejú k ich širšej adopcii u väčšinového publika,” vysvetľuje Coinbase.

Ethereum Name Service (ENS), na základe ktorého táto funkcia funguje, je inteligentný distribuovaný systém založený na smart kontraktoch Ethereum, ktorý priraďuje čitateľné mená ku klasickým adresám. Spočiatku služba podporovala len adresy Ethereum, no od októbra 2019 podporuje aj iné blockchainy. Coinbase uvádza, že v tomto momente je to možné u kryptomien Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum Classic, XRP, Stellar Lumens, Dogecoin a všetky ERC20 tokeny vrátane USDC a DAI.

Portál Cointelegraph upozornil, že vývoj ENS mal svoje problémy. Objavili sa chyby v smart kontraktoch, ktoré sa snažili  hackeri zneužiť vo vlastný prospech. Problémy sa objavili aj v súvislosti s aukciou „ľudskejších adries” pre ich kryptografické ekvivalenty.

Zdroje: cointelegraph.com, blog.coinbase.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Ethereum

Dáta naznačujú, že Ethereum sa stáva viac distribuované

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Častokrát citovaná spoločnosť Coin Metrics, ktorá sa zaoberá analýzou kryptomien, zverejnila novú štúdiu o Ethereum. Jej záverom je, že distribúcia tokenov ETH sa rozširuje, čo môže byť pozitívnym fundamentom pre rastúci záujem o túto kryptomenu.

Coin Metrics v správe o stave siete Ethereum uvádza, že kryptomena vykazuje pri analýze dôležitých technických ukazovateľov viaceré pozitívne signály:

 • Realizovaný strop Ethereum (Ethereum realized cap), ktorý je známy aj ako priemerná cena všetkych držiteľov tohto aktíva, stúpol za týždeň o takmer 4 percentá. Realizovaný strop je metóda, ktorá sa snaží vylepšiť klasickú trhovú kapitalizáciu danej kryptomeny tým, že aplikuje zľavu na mince, ktoré mohli byť v minulosti stratené. Zjednodušene povedané, nové tokeny majú hodnotu rovnú trhovej hodnote, no tie staršie, ktoré sa nehýbu, namiesto klasického výpočtu (počet mincí x cena) majú hodnotu o čosi nižšiu.
 • Stúpla miera hashrate a tiež obťažnosť ťažby o 3,6 resp. 3,7 percenta
 • Distribúcia Ethereum tokenov sa rozširuje, čo signalizuje zvyšujúci sa záujem účastníkov trhu o dané aktívum. Ethereum tokeny boli pôvodne distribuované cez crowdsale

,,Percentuálny podiel dodávok držaných na adresách s najvyššími zostatkami dosiahol vrchol v júli 2016, keď bol na približne 60%. Suma držaná týmito veľkými adresami dosiahla výrazny pokles vplyvom ICO bubliny medzi rokmi 2017 až 2018. Od februára 2020 tvoria tieto adresy asi už len 40% celkového objemu Ethereum v obehu,” uvádza analýza.

Pozitívnym signálom je aj to, že percento relatívne malých adries s ETH sa zvyšuje. Za posledných sedem dní sa podľa Coin Metricks adresy v dolárovej hodnote aspoň 10 dolárov zvýšili o 8%.

Zdroj: cryptoslate.com

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Šéf Ripple vyčíta Bitcoinu a Ethereum ich centralizovanú ťažbu

Avatar

Článok

zo dňa

od

garlinghouse-bitcoin

Bitcoin je najhodnotnejšou a najrešpektovanejšou kryptomenou, no aj on má svoje problémy. Jedným z najvýraznejších je geografická centralizácia jeho ťažby, ktorá sa sústredí prevažne v Číne. Kryptomene, ktorá má mať decentralizovaný charakter, to pochopiteľne nehrá do karát.

Kritikou centralizácie ťažby Bitcoinu sa najnovšie zaoberal aj generálny riaditeľ spoločnosti Ripple (ktorá stojí za kryptomenou XRP) Brad Garlinghouse. V rozhovore s Juilou Chatterleyovou z CNN povedal, že Bitcoin a Ethereum v tomto bode zlyhávajú.

Garlinghouse uviedol, že na ťažbu Bitcoinu majú najväčší vplyv štyria mineri (mining pooly), ktoré predstavujú vyše 60% ťažobnej sily a doplnil, že až 80% ťažobnej kapacity u BTC a ETH sa nachádza v Číne.

Niektorí poprední obhajcovia Bitcoinu nezostali ticho sledovať kritiku Garlinghousea a argumentovali tým, že čísla, ktoré v rozhovore pre CNN uviedol, nie sú presné.

Pravdou je, že Garlinghouse má však z časti pravdu. Čína má naozaj významné postavenie pokiaľ ide o ťažbu Bitcoinu. V tomto smere dominujú čínske firmy Bitmain, Canaan, Bitfury a Hut8, ktoré spoločne tvoria podstatnú časť bitcoinoveho hashrate. To znamená, že ťažba BTC je z geografického pohľadu naozaj výrazne centralizovaná, čo znamená, že prípadný zásah voči týmto čínskym spoločnostiam napríklad zo strany miestnej vlády by mohol mať minimálne z krátkodobého hľadiska následky na bitcoinovy hashrate (čím je hashrate vyšší, tým je sieť bezpečnejšia a odolnejšia voči prípadnému 51% útoku, pozn.red.).

300x250

Argumentácia voči tvrdeniam šéfa Ripple spočíva najmä v tom, že centralizácia ťažby Bitcoinu a dominantné postavenie čínskych minerov sa nepotvrdilo v novembri 2017 pri neúspešnom hardforku SegWit2x (B2X), ktorý bol zamietnutý pre nedosiahnutie konsenzu.

Upozornil na to najmä Tuur Demeester, ktorý na základe toho vysvetľuje nepresnosť jeho tvrdení o vplyve Číny na Bitcoin: ,,Práve z tohto dôvodu je štúdia bitcoinovej histórie taká dôležitá. Čínski mineri sa v roku 2017 snažili ovládať BTC blockchain skrz B2X hardfork, ale v skutočnosti nikdy nezmenili ani jednu časť kódu,” vysvetlil.

Kuriózne je aj to, že šéf Ripple vyčíta Bitcoinu a Ethereum centralizáciu ich ťažby (z geografického pohľadu), hoci kryptomena XRP, za ktorou stojí táto spoločnosť, je jednou z najcentralizovanejších na celom trhu.

Garlinghouse dávnejšie povedal, že Bitcoin nepovažuje za konkurenciu pre XRP, pretože obe kryptomeny majú úplne odlišné prípady použitia. Sám tvrdí, že je fanúšik Bitcoinu a tiež investor do tejto kryptomeny. Počas rozhovoru sa tiež nechal počuť, že Ripple sa do 5 rokov stane novým Amazonom a že jej technológiu budú používať aj centrálne banky.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Ethereum

Ethereum chce mať milión developerov. Povedie táto stratégia ku konečnému úspechu?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

5. júna 2017, v čase pred najväčším kryptomenovým bullrunom doterajšej histórie, povedal profesor JP Vergene z Ivey Business School, že najlepším indikátorom budúceho úspechu kryptomien je počet vývojárov, ktorí na nej pracujú.

V duchu tejto myšlienky vyhlásil v októbri 2019 spoluzakladateľ Ethereum a vedúci spoločnosti ConsenSys Joseph Lubin, že cieľom ETH je priviesť do ich ekosystému viac ako milión vývojárov. Túto víziu zopakoval aj počas minulotýždňovej konferencie ETHDenver, ktorá sa konala medzi 14. až 16. februárom.

Záujem a aktivita vývojárov sú nespochybniteľnými dôkazmi toho, že sa na danom blockchaine neustále pracuje a má potenciál ďalších významných vylepšení najmä pokiaľ ide o škálovateľnosť, bezpečnosť a súkromie.

Cieľom vývojárov Ethereum je v posledných rokoch najmä spustenie verzie Ethereum 2.0 a s ňou súvisiaceho prechodu na algoritmus Proof of Stake a takzvaný staking. Lubin skonštatoval, že čím viac developerov robí na tomto ekosystéme, tým sa buduje komplexnejšia sieť.

,,Čo to vlastne naozaj znamená, že by pracovalo na Ethereum milión ľudí? Nejde iba o financované projekty a developerov pracujúcich na full-time. Išlo by aj o hackerov, študentov či vývojárov Web2, ktorí integrujú prvky Ethereum do svojich existujúcich riešení… všetci sú Ethereum developermi. Vznikajú vďaka ním inkluzívnejšie systémy založené na blockchaine, ktoré sa budú postupne formovať prostredníctvom mostov medzi starými a novými systémami,” uviedol svoje predstavy o tom, ako by sa mohli na budúcnosti Ethereum spolupodieľať milióny ľudí.

300x250

Ethereum napriek veľkým plánom čelí častej kritike, že v poslednom období nenapreduje tak rýchlo, ako sa to očakávalo. Spustenie fázy Ethereum 2.0 a zlepšenie škálovateľnosti sa stáva čoraz väčšou prioritou nakoľko rastie záujem o decentralizované financie (DeFi), ktoré zaznamenali v posledných mesiacoch výrazný nárast záujmu. Aby však mohli na Ethereum bez problémov fungovať vo väčšej miere, vyžadujú si technologický pokrok najmä v súvislosti so zlepšením priepustnosti (škálovania) celej siete.

Zdroj: cryptoslate.com   

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (14.2.): ADA, LTC, ETH – highcaps jsou stále v býčej nálade

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k trhu s kryptomenami. Dnes sa na trh vysoko kapitalizovaných altcoinov pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Aktuálně všichni netrpělivě čekáme, co se bude dít s bitcoinem po včerejší obrovské volatilní manipulaci s trhem. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že trh je tímto dnem velmi rozhozený, vysoce kapitalizované altcoiny v tom mají jasno.

ADA/BTC

Cardano to nebude mít vůbec lehké s pohyby vzhůru, protože v medvědím trhu za sebou nechalo opravdu hodně gapových konstrukcí, které budou rezistentní. Nyní ovšem můžu s klidnou hlavou říci, že se drží na topu jako klíště a připravuje si výstřel vzhůru.

Technická analýza ADA/btc

Technická analýza ADA/BTC

300x250

Z pohledu technické analýzy si neumím přestavit, že by tento graf měl dopadnout jinak, než dalším pokračováním růstu. Každý trendový obchodník, který vstupuje po korekci na další pokračování trendu, chce vidět několik indícií. ideálně, že pohybové indikátory klesají se stagnací ceny (splněno), pak že cena je velmi reakční na support – gapová struktura (splněno). Aktuálně si jenom počkat na otestování supportu a jdeme do hry.

LTC/BTC

Kdo by to byl řekl, že zřejmě největší soupeř bitcoinu, Litecoin, půjde v takovém bullish rallye právě před halvingem bitcoinu. To je jak, kdyby na svatbě patřila největší pozornost družičce.

Technická analýza LTC/BTC

Technická analýza LTC/BTC

Graf litcoinu je možná ještě více bullish, než graf Cardana. Sleduj respektující trendovku, kde se stále navyšuje low doteků. Krásný pinbar, který otestoval bod kontroly a zároveň skončil nad supportem. To je prostě z pohledu techniky opravdová krása. CCI klesá při stagnaci ceny. Litecoin si nyní připravuje půdu pro další pohyb vzhůru.

ETH/BTC

Posledních pár hodin jsem objevil plno článků, které píší o tom, že je ethereum totálně přepálené. Ono je potřeba vidět celý kontext, abychom pochopili, co jsem strukturálně na ethereu děje.

Technická analýza ETH/BTC

Technická analýza ETH/BTC

Nejdůležitější byl průstřel silné rezistence, která nyní bude supportem. Navíc to celé explodovalo patternem 123 low. Nyní pravděpodobně dojde k otestování supportu a následný pohyb etherea na bod kontroly (0,03 sts). Je tedy velmi logické, že cena se nyní tlačí vzhůru – celá situace je hodně v býčí náladě a každý sestřel ceny je nabírán.

Vzhledem k tomu, že Čína zastavila výrobu GPU, které jsou potřebné k těžbě etherea, tak očekávám, že cena etherea ještě vystřelí nezávisle na chování bitcoinu a zároveň cena karet půjde o 50-100 % vzhůru následující měsíce.

Závěr analýzy

Já už si pomalu připravuji bitmexové pozice a nabírám Litecoin a Cardano. Zároveň jsme upozorňovali naše VIP členy, aby dokončili nákup HW na těžbu kryptoměn, neboť karet přestane být dostatek, než se globální situace uklidní. Pokud bys měl zájem o těžbu kryptoměn, ozvi se nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (12.2.): Mieri Ethereum na 300 USD?

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Ethereum Čuraj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k trhu s kryptomenami. Dnes sa na Ethereum pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Není tomu dávno, co jsem dával analýzu, že Ethereum trefí profit 230 USD a to vyšlo naprosto přesně. Nyní to vypadá, že ethereum překonává svoji velmi silnou rezistenci. Samozřejmě bychom měli počkat na uzevření dnešního dne, ale orderbook na bitmexu je velmi býčí. Pojďme se na to celé podívat.

ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Velmi silná rezistence aktuálně padá a vypadá to na dojezd z denního grafu celé této rezistence. Následně dojde k otestování už supportu a dalšího pokračování růstu. Tato rezistence je obrovsky důležitá, protože je tam vytvořený výběžek z května 2019.

300x250

ETH/USD

Analýza ETH/USD

Analýza ETH/USD

Celá akumulační konstrukce na ethereu končí na 310 USD, pak je velký úbytek historický akumulovaných objemů. Silná rezistence aktuálně padá a horní výběžek na 300 USD bude pravděpodobně zdolaný. Navíc síla orderbooku je velmi silná a bitcoin tomu napomáhá.

Můžeme překonat výběřek na 360 USD?

Denní graf ETH/USD

 • Varinta 1 (modrá šipka): Muselo by zde nastat opravdové šílenství a silný FOMO efekt na bitcoinu, který by pravděpodobně zamířil nad 12 000 USD
 • Varianta 2 (žlutá šipka): Tato verze je více realistická, to znamená ETH někam k 300 USD a pak korekce spolu s bitcoinem

Závěr analýzy

Vzhledem k tomu, že výstřel etherea byl velmi rychlý a ethereum patří k v našem halovém komplexu stále k prioritním kryptoměnám k těžení, máme stále k dispozici ceny hardwaru před výstřelem ceny etherea, takže za super levné ceny. Pokud bys měl zájem o těžbu v bezkonkurenční hale, ozvi se nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza ETH, ADA, BNB (7.2.): Zastaví aktuálna rezistencia altcoiny?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k situácii na trhoch. Dnes sa na altcoiny voči BTC pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Altcoin vs Bitcoin (BTC)

Než půjdeme rozklíčovat altcoiny, musíme se podívat na aktuální vztah bitcoinu s altcoiny, protože se na trzích něco změnilo. Často můžeš slýchávat, že do trhu jdou nové peníze, jakmile rostou altcoiny zároveň s růstem bitcoinu. Což se děje už několik dní. Všímám si toho, že altcoiny nejdou úplně souběžně s bitcoinem.

 1. Pokud roste bitcoin, tak letí highcaps s mini zpožděním
 2. Pokud roste bitcoin, tak zbylé altcoiny letí nahoru, až v momentě, kdy se bitcoin zastaví a začne konsolidovat
 3. Pokud bitcoin začne padat, padají všechny altcoiny

Z tohoto důvodu je cítit na trzích altcoinů, že nemají pevné základy. Lidi mají strach, že bitcoin vybere svoje zisky.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace se dostala do rezistentní úrovně kolem 92 mld. USD, ale zároveň na rezistenci rapidně rostou objemy. A i přestože vidíme na daily grafu silnou divergenci mezi CCI a cenou, tak není splněná podmínka, že při divergenci by měly objemy klesat. Tento růst objemů na rezistenci ukazuje spíše to, že trh je velmi silný a půjde přes 100 mld USD.

300x250
Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Altcoiny mi aktuálně přijdou roztříštěné ve svých pohybech, a pokud takto letí celá kapitalizace s námi, tak některé altcoiny mají ještě bullish pohyby před sebou. Takže tam může přijít nějaký silný dojezd, pokud se bitcoin přes 10 000 USD zastaví na delší dobu.

Dominance bitcoinu

Nyní se podíváme na dominanci bitcoinu. Na grafu vidíme, že dominance naráží do supportu a zároveň se přibližujeme k trendovce, takže odraz je jen otázkou času. Už teď by nás mělo fascinovat to, že bitcoin roste při poklesu dominance bitcoinu. Nechci vidět, co se stane, až bitcoin poroste spolu s dominancí. Návrat na 70 % je otázkou času.

Denní graf dominance bitcoinu

Denní graf dominance bitcoinu

ETH/BTC

Ještě jsem si dovolil zde rozebrat Ethereum k bitcoinu, který je největší zástupcem kapitalizace altcoinů. A právě Ethereum se chystá dotykem na velmi silnou rezistenci, která pravděpodobně celý pohyb zastaví.

Denní graf ETH/BTC

Denní graf ETH/BTC

Pravděpodobnost poklesu je obrovská po nárazu do rezistence. Dokonce tomu dávám 80-90 %, že se odrazíme zpět do akumulační zony. Takže to spíše vypadá na korekci (stagnaci) altcoinů. Pokud by došlo k impulzi a průrazu, přijde epický pohyb na kryptoměnovém trhu, který spustí silné FOMO. Já jsem zatím skeptický – ale stát se může cokoliv, když je bitcoin před 10 000 USD a FOMO zatím nikde.

ADA/BTC

Cardano je velice bullish hlavně svým silným sentimentem. Aktuálně se tvoří rising wedge s vysokými objemy a čekám jenom průraz této konstrukce vzhůru.

4hodinový graf ADA/BTC

4hodinový graf ADA/BTC

BNB/BTC

Na BNB jsem aktuálně přes 20 % v zisku a dával jsem ho veřejně k nákupu. Prorazili jsme konstrukce 123low a míříme do rezistence. Je tam ještě hodně prostoru pro profity. Aktuálně už bych nenaskakoval – je potřeba sledovat naše signály, abys měl vše včas a nechytal FOMO efekt. BNB má tedy ještě prostor růstu určitě.

4hodinový graf BNB/BTC

4hodinový graf BNB/BTC

Co aktuální obchoduji?

 1. Intradenní obchody na bitmexu (EOS/BTC, ADA/BTC)
 2. Kratší horizont na binance (XLM/BTC, VET/BTC)
 3. Ukončuji velkou pozici na Ethereum
 4. Delší horizont (XRP/USD, BNB/USD)
 5. Zbytek mám v bitcoinu a přidávám napákované pozice

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Čo je to Proof of Stake? Vysvetľuje Kicom z Bitcoinového kanála

Avatar

Článok

zo dňa

od

Kicom Proof of Stake

Proof of Work je algoritmus, na ktorom funguje Bitcoin a väčšina známych kryptomien. Aktuálne aj dvojka na trhu Ethereum, ktoré však plánuje prejsť na algoritmus Proof of Stake. Takzvané stakeovanie by mohlo podľa obhajcov toto konceptu pomôcť vyriešiť problémy s decentralizáciou ťažby, škálovateľnosťou a tiež ekologickú otázku. Téme toho, čo to vlastne Proof of Stake je, sa venoval v obľúbenom YouTube projekte Bitcoinovej Kanál Jakub Vejmola a.k.a. Kicom.

Téme základných rozdielov medzi Proof of Work a Proof of Stake sme sa venovlai aj my. Popísali sme ich v tomto článku.

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Dáta naznačujú, že Ethereum môže byť lepším platobným prostriedkom než Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-ethereum

V nedeľu sme publikovali článok, v ktorom bolo uvedených niekoľko dôvodov, prečo by Bitcoin mohol v budúcnosti uspieť v konkurencii fiatových mien ako platidlo denného použitia. Dáta, na ktoré v novom článku poukázal portál CryptoSlate, zas naznačujú, že lepším platidlom ako Bitcoin sa stáva dvojka na trhu Ethereum.

Na túto skutočnosť upozornil vo svojom blogu Danger Zhang, autor portálu Coinmonks, ktorý vysvetlil, že existuje niekoľko dôvodov, ktoré bránia Bitcoinu v tom, aby sa stal hlavnou menou internetu. Nepomáha ani to, že sa implementovalo a stále sa pracuje sa na niekoľkých riešeniach problému s jeho škálovateľnosťou.

,,Väčšina ľudí nemá záujem o peniaze, ktoré menia hodnotu z minúty na minútu. Dokonca ani ľudia, ktorí veria v príbeh o Bitcoine obvykle nemajú záujem platiť nim – radšej ho držia, pretože veria, že bude mať väčšiu hodnotu,“ vysvetlil svoj skepticizmus voči Bitcoinu ako platidlu vo svojom blogu.

Myslí si, že volatilita Bitcoinu a pomalý čas pri vyťažení nového bloku (10min) vytvárajú z Ethereum nový domov pre digitálne platby. Ide predovšetkým o to, že väčšina najznámejších stablecoinov, čiže kryptomien, ktoré kopírujú cenu fiatových mien, sú postavené práve na tomto blockchaine. Nehovorí teda priamo o tom, že platidlom je samotný Ether.

Zhang sa domnieva, že práve stablecoiny s využitím Ethereum predstavujú najlepšie riešenie pre jednoduché, rýchle a lacné spôsoby finančných transakcií za využitia kryptomien. Bez ohľadu na to, či ide o DAI, USD Coin alebo Tether (USDT). Každý má odlišné funkcionality a vlastnosti. Vďaka tomu sú ideálne na každodenné transakcie.

300x250

Napríklad DAI je decentralizovaný stablecoin podporený 150% kolaterálom kryptomeny. Ponúka úplnú transparentnosť svojich rezerv a má automatizované mechanizmy likvidácie, ktoré sa spúšťajú v momente, ak sa cena kolaterálu zníži pod bezpečnú úroveň.

Za USD Coinom stojí najväčšia americká kryptozmenáreň Coinbase. Nie je decentralizovaný, ale ponúka ľudom možnosť rýchleho výberu dolárov na ktorýkoľvek účet v Spojených štátoch.

Tether (USDT) je zas stablecoinom s najvyššou likviditou, pretože je najstarším na trhu. Nie je však dostatočné transparentný, pretože jeho rezervy sú uložené na neprehľadných bankových účtoch.

Zhang poznamenáva, že stablecoiny podľa jeho názoru zabíjajú myšlienku používať bitcoin ako platidlo a tlačia dopredu Ethereum, na ktorých väčšina stablecoinov funguje. Keď si ľudia uvedomia, že väčšinu digitálnych platieb realizujú práve cez tento blockchain, môže to pozitívne ovplyvniť jeho cenu.

Mohlo by vás zaujať:

Stane sa Bitcoin bežným platidlom? Štyri dôvody, prečo sa tak môže stať

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Ethereum

6 vecí, ktoré posunú Ethereum podľa Erica Connera na nový level

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Vedúci produktového oddelenia spoločnosti Gnosis Eric Conner vymenoval šesť významných fundamentálnych faktorov, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnia napredovanie a úspech kryptomeny Ethereum v strednodobom až dlhodobom horizonte.

Connoer poznamenal, že by počas nasledujúcich 12 mesiacov môže Ethereum dosiahnuť úspech v týchto 6 bodoch:

 • Výrazný nárast decentralizovaného financovania (DeFi)
 • Riešenie pre ochranu súkromia a osobných údajov na mainnete
 • Škálovanie na druhej vrstve blockchainu
 • Spustenie Ethereum 2.0
 • Špičková monetárna politika na Ethereum 2.0
 • Úsilie konkurencie dorovnať sa pokroku Ethereum

Decentralizované financovanie (DeFi) zaznamenalo v poslednom roku výrazný pokrok. Údaje z DefiPulse naznačujú, že v DeFi aplikáciách je aktuálne zamknutých 3,1 milióna Etherov, čo v čase písania článku zodpovedá 589 miliónom dolárov. Aby však DeFi fungovalo bez problémov, čo zahŕňa všetky finančné služby vrátane pôžičiek, platieb, derivátov, tak spustenie Ethereum 2.0 a zlepšenie monetárnej politiky zohrajú najdôležitejšiu úlohu.

Škálovateľnosť je dôležitá, pretože v prípade DeFi sú dôverné informácie, ako napríklad platobné údaje, spravované v blockchaine. S rastúcim počtom používateľov by mohlo dôjsť k preťaženiu siete, čo by spôsobilo jej upchatie. Vylepšenia monetárnej politiky a Ethereum 2.0 sú pre mnohých investorov najťažšie pochopiteľné veci týkajúce sa vývoja tohto ekosystému. Podľa Erica Connera však budú pre úspech veľmi potrebné najmä v prípade rapídneho zvýšenia záujmu o DeFi.

Zdroj: cryptoslate.com

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-