Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum posilnilo o 14% – PoS bolo aktivované na poslednom testnete pred prechodom na PoS!

Článok

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Cena kryptomeny Ethereum (ETH) v priebehu predošlých 24 hodín posilnila o približne 14% – prispela k tomu kombinácia pozitívnej nálady na globálnych trhoch po včerajšom zverejnení indexu spotrebiteľských cien v USA a aktivovanie PoS u posledného testnetu pred ostrým prechodom ETH na konsenzus Proof of Stake (PoS). 

Aktivovanie PoS na testnete Georli je posledným krokom, ktorý bolo nutné vykonať pred tým, ako developeri ETH naberú odvahu a spustia proces zlúčenia (merge) súčasného Ethereum na Proof of Work konsenze (PoW) s beacon chainom, ktorý už funguje na PoS. Pred Georli bol začiatkom leta realizovaný podobný proces u testnetov Ropsten a začiatkom júla aj u Sepolia.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zlúčenie sieti v rámci testnetu Georli bolo ohlásené koncom júla a prebiehalo v dvoch fázach. Tá prvá začala aktualizáciou s názvom Bellatrix 4. augusta, pričom k druhému kroku – spusteniu aktualizácie s názvom Paríž, došlo dnes na bloku 10 790 000.

Testnet Georli je prostredie, v rámci ktorého môžu vývojári Web3 testovať svoje blockchainové aplikácie Ethereum na Proof of Stake konsenze bez toho, aby hrozila finančná škoda. Inak povedané, ako to už z daného pojmu vyplýva, developeri Dapps môžu overiť, či ich aplikácie fungujú bez toho, aby museli mať obavy zo straty finančných prostriedkov.

V čom je testnet Georli odlišný?

Georli sa od predošlých testnetov Ropsten a Sepolia líši v tom, že tie predošlé fungovali skôr na základe konsenzuálneho algoritmu dôkazu o autorite (Proof of authority – PoA), než ako Proof of Work (PoW). Odlišuje sa aj v tom, že operátori uzlov museli aktualizovať klientov na úrovni konsenzuálnej aj exekučnej vrstvy súčasne a nie iba na jednej z nich.

Pokiaľ ide o samotnú aktiváciu Pos Na Georli, Christine Kim z Galaxy Digital upozornila, že jeden z klientov mohol mať pri spustení merge problémy a že miera účastí operátorov klesala. Napriek tomu je však optimistická. ,,Došlo k úspešnému zlúčeniu – reťazec sa dokončil. Samozrejme miera účasti klesla a zdá sa, že mohol nastať problém s jedným z klientov, ale zlúčenie fungovalo. Pravdepodobne uvidíme menšie problémy, ako je tento, aj pri upgrade na mainnete, ale dôležité je, že zlúčenie fungovalo.“

Predbežný dátum 19. september

Očakáva sa, že Georli bude poslednou skúškou pred ostrým prechodom ETH na Proof of Stake, pričom stále platí, že predpokladaným dátumom finálneho merge (zlúčenia) je 19. september. Situáciu by mohli zmeniť objavené chyby v rámci Georli testnetu, ktorý v nasledujúcich dňoch až týždňoch bude slúžiť práve na tento účel. O dátume prechodu ETH na PoS mainnet sa však bude hovoriť aj počas plánovaného štvrtkového online mítingu core developerov ETH.

S prechodom Ethereum na PoS stúpa aj záujem investorov o túto kryptomenu, čo potvrdili aj nedávne čísla kryptofondov, ktoré zaznamenali v prípade ETH fondov už siedmy kladný týždeň v rade. Počas prebiehajúcej kryptozimy je však otázne, či ide len o dočasnú investičnú špekuláciu na spôsob „kúp špekuláciu, predaj novinku“ (buy rumors, sell news), alebo o dlhodobú investíciu do druhej najväčšej kryptomeny pred jej  historickým okamihom.

Zdroj: decrypt.co, cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.