Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum na ATH Google Trends. Napodobní jazdu Bitcoinu?

Článok

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým Bitcoin ešte podľa dát Google Trends nedosiahol svoje nové rekordy v miere vyhľadávania a teda stále pripadajú na december 2017, kryptomene Ethereum (ETH) sa to už podarilo. Inak povedané slovo “Ethereum” nebolo v histórii nikdy tak výrazne vyhľadávané, než je práve dnes.

Ethereum podľa dát analytického nástroja Google Trends prekonalo aj svoj rekord z 13. januára 2018 – dátumu, kedy druhá najhodnotnejšia kryptomena na trhu dosiahla svoju doposiaľ najvyššiu cenu 1432,88 USD. Očakáva sa, že v rámci tohto býčieho trhu by ju mohla hravo prekonať, čomu nahrávajú mnohé faktory súvisiace s pokrokom, ktoré dosiahla od oného obdobia vo vývoji a adopcii služieb, ktoré sú na jej blockchaine postavené.

Na druhú stranu treba uviesť, že Ethereum je v miere vyhľadávania stále ďaleko za Bitcoinom, ktorý svoje nové maximum v tomto smere ešte nedosiahol (aktuálne je na približne 65%). Inak povedané v hrubých číslach sa Ethereum v súčasnosti vyhľadáva 5-krát menej než Bitcoin.

Zaujímavým údajom je to, že o Ethereum je najvýraznejší záujem podľa Google Trends v krajinách Kosovo, Severné Macedónsko, Slovinsko, Nigéria a Čína.

Portál Cointelegraph vybral aj ďalšie zaujímavé kľúčové slová súvisiace s kryptomenami a percentuálne vyjadril mieru ich súčasného vyhľadávania oproti ich historickému maximu. Vyčítať z nich možno hlavne súčasný chladný záujem o kryptomeny Litecoin a obzvlášť fork Bitcoinu s názvom Bitcoin Cash.

 • Ethereum: 100%
 • DeFi: 90% (od maxima delí 10%)
 • Ethereum Classic: 87%
 • Crypto trading: 84%
 • Bitcoin: 65%
 • DApp: 63%
 • Digital currency: 60%
 • Vitalik Buterin: 56%
 • Tether: 45%
 • XRP: 42%
 • Satoshi: 42%
 • Smart contract: 41%
 • Blockchain: 41%
 • Cryptocurrency: 29%
 • Litecoin: 14%
 • Bitcoin Cash: 9%

Známy krypotmenový býk Raoul Pal z firmy Real Vision, ktorý koncom roka 2020 priznal, že do BitcoinuEthereum vložil 98% svojho investičného portfólia, medzitým poznamenal, že Ethereum sa mu aktuálne javí na grafe veľmi podobne ako Bitcoin koncom roka 2016 respektíve začiatkom roku 2017 pred hlavnou fázou jeho doposiaľ najvýraznejšieho býčieho cyklu s najväčším percentuálnym nárastom.

Raoul Pal taktiež upozornil, že cena Ethereum je aktuálne približne rovnaká, akú mal Bitcoin v úvode roka 2017 s taktiež podobným trhovým stropom. Pri zohľadnení silnej technickej štruktúry a výraznej aktivity užívateľov na tejto sieti je preto pravdepodobné, že Ethereum môže predviesť naozaj veľké divadlo. ,,Vyzerajú presne rovnako v cenovej štruktúre (Ethereum teraz a Bitcoin v úvode roka 2017). Je to bizarné, všetko je to Metcalfeho zákon,” skonštatoval.

Pozn: Metcalfeho zákon hovorí, že efekt telekomunikačnej siete je úmerný druhej mocnine počtu pripojených používateľov systému.

Podľa Pala rovnako ako Bitcoin aj Ethereum zaznamenalo exponenciálny rast aktívnych používateľov a to hlavne vďaka rozvoju DeFi sektora. V januári 2021 dokonca prekročila hodnota všetkých uzamknutých mincí v rámci DeFi projektov 20 miliárd dolárov, kým v polovici roka 2020 to bola len jedna miliarda USD.

Na vyjadrenia Raoula Pala nadviazal analytik známy pod pseudonymom “DCinvestor”. Ten potvrdil jeho slova, keď zdôraznil, že začiatkom roka 2017 si taktiež nikto nemyslel, že Bitcoin dosiahne cenu 20 000 dolárov.

,,Samozrejme trh sa nestará o to, čo si ľudia myslia. Všetko je to o ponuke, dopyte a reflexivite. Podľa všetkych indikácii sa tento cyklus vo všetkom zväčšuje. V roku 2017 sme mali veľmi málo fondov, miliardárov (v trhu),” doplnil.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne