Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum má silné fundamenty. Pribudne milión nových vývojárov?

Článok

Ethereum
Ethereum

Aktivita užívateľov na blockchaine Ethereum zaznamenala v roku 2019 nárast a rovnaký trend sa očakáva aj v roku 2020. Silnejúci dopyt po decentralizovanom financovaní (DeFi), u ktorého zohráva ekosystém Ethereum zatiaľ kľúčovú úlohu, by tomu mohol výrazne prispieť.

Podľa Josepha Lubina, ktorý je spoluzakladateľom Ethereum a taktiež spoločnosti ConsenSys, ktorá sa považuje za najväčšiu softvérovú firmu na vývoj blockchainových riešení, sú fundamenty Ethereum čoraz silnejšie.

Lubin uviedol, že od  úvodu roku 2019 bolo vytvorených na Ethereum viac ako 20 miliónov účtov, 650 miliónov dolárov bolo zamknutých v DeFi postavených na Ethereum (rast DeFi posledných mesiacoch priamo ovplyvnil nárast užívateľskej aktivity ETH) a 4,5 milióna ETH bolo vydaných z blokových odmien (ťažby).

 ,,Ether sa stal aktívnou zárukou pre DeFi platformy a aplikácie,” upozornil Lubin. Drvivá väčšina užívateľov zaujímajúcich sa o decentralizované financovanie totiž využíva práve Ethereum ako predvolený kolaterál na spracovanie rôznych finančných aktivít v rámci pôžičiek, derivátov, platieb a decentralizovaných zmenárni (DEX).

Nakoľko sa očakáva, že o DeFi bude čoraz väčší záujem, existuje veľký predpoklad, že ťažiť z toho bude aj ekosystém Ethereum, ktorý však musí aktívne riešiť svoje problémy so škálovateľnosťou.

Len samotná spoločnosť ConsenSys uviedla, že plánuje priviesť do Ethereum jeden milión nových vývojárov. Rôzne štúdie naznačili, že aktivita vývojárov je často presným ukazovateľom cenového trendu danej kryptomeny.

,,ConsenSys zahájil svoju iniciatívu priviesť 1 milión developerov do ekosystému Ethereum. Tento rok sa oveľa viac úsilia venovalo analýze vývojárskych komunít. V polovici roka 2019 spoločnosť Electric Capital vydala správu, v ktorej uviedla, že vývojová komunita Ethereum je v porovnaní s akýmkoľvek iným kryptomenovým ekosystémom 4x väčšia,” tvrdí.

Ako bolo spomenuté aj vyššie, hlavnou výzvou pre Ethereum je vyriešenie problému so škálovateľnosťou. Prílev nových vývojárov a vyššia aktivita užívateľov na sieti pri súčasnom stave môže Ethereum totiž viac uškodiť, než pomôcť.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.