Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum (ETH) opäť bližšie k PoS – chystá sa spustiť testnet Ropsten

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Ethereum urobí čoskoro ďalší krok smerujúci k prechodu ETH na jej novú generáciu označovanú aj ako „Ethereum 2.0“ – teda k prechodu z Proof of Work konsenzu na Proof of Stake.

Ako informoval portál DeCrypt vývojári Ethereum dosiahnu ďalší míľnik na tejto ceste spustením verejnej testovacej siete Ropsten, ktoré je naplánované na 8. júna. Konfiguračný kód na inováciu testovacej siete bol v pondelok publikovaný vývojárom Ethereum DevOps Parathim Jayanathim v úložisku eth-clients Girub.

Minulý mesiac vývojári Ethereum pracujúci na „merge“, teda zlúčení „ETH1“ (PoW) s „ETH2“ (PoS), začali testovať tento prechod pomocou shadow forku. O dva dni neskôr však popredný ET vývojár Tim Beiko oznámil, že definitívny prechod Ethereum na PoS konsenzus bol odložený až na druhú polovicu roka. ,,Nebude to jún, ale pravdepodobne o pár mesiacov neskôr. Zatiaľ nemáme pevný plán, ale určite sme v poslednej kapitole prechodu z Proof of Work na Ethereum,“ informoval na Twitteri.

Po prechode z Proof of Work (PoW) už nebude Ethereum závislé od práce ťažiarov, ktorí zabezpečujú sieť riešením zložitých matematických „hádaniek“ a naopak sieť budú zabezpečovať validátori skrz staking ako je to bežné u Proof of Stake (PoS) kryptomien.

Poznámka: Rozdiely medzi Proof of Work a Proof of Stake kryptomenami sme popísali v tomto článku

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

S prechodom na Proof of Stake sa očakáva, že u blockchainu Ethereum sa drasticky zníži množstvo spotrebovanej energie, no PoS má aj svojich kritikov, ktorí varujú, že bude viesť k väčšej centralizácii a menšej bezpečnosti tejto kryptomeny, než pri konsenze PoW, na ktorom bude z veľkých kryptomien fungovať prakticky už len Bitcoin.

Počas testovania prechodu z PoW na PoS bude aktívny aj bounty program pre „bielych hackerov“ resp. “lovcov odmien” za odhalenie akýchkoľvek zraniteľných miest v kóde – zarobiť si budú môcť podľa vážnosti odhalenej chyby až do 250 000 dolárov v ETH alebo stablecoine DAI. V čase prechodu na mainnet by sa mala táto odmena zdvojnásobiť na 500 000 dolárov.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.