Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum chce mať milión developerov. Povedie táto stratégia ku konečnému úspechu?

Článok

Ethereum
Ethereum

5. júna 2017, v čase pred najväčším kryptomenovým bullrunom doterajšej histórie, povedal profesor JP Vergene z Ivey Business School, že najlepším indikátorom budúceho úspechu kryptomien je počet vývojárov, ktorí na nej pracujú.

V duchu tejto myšlienky vyhlásil v októbri 2019 spoluzakladateľ Ethereum a vedúci spoločnosti ConsenSys Joseph Lubin, že cieľom ETH je priviesť do ich ekosystému viac ako milión vývojárov. Túto víziu zopakoval aj počas minulotýždňovej konferencie ETHDenver, ktorá sa konala medzi 14. až 16. februárom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Záujem a aktivita vývojárov sú nespochybniteľnými dôkazmi toho, že sa na danom blockchaine neustále pracuje a má potenciál ďalších významných vylepšení najmä pokiaľ ide o škálovateľnosť, bezpečnosť a súkromie.

Cieľom vývojárov Ethereum je v posledných rokoch najmä spustenie verzie Ethereum 2.0 a s ňou súvisiaceho prechodu na algoritmus Proof of Stake a takzvaný staking. Lubin skonštatoval, že čím viac developerov robí na tomto ekosystéme, tým sa buduje komplexnejšia sieť.

,,Čo to vlastne naozaj znamená, že by pracovalo na Ethereum milión ľudí? Nejde iba o financované projekty a developerov pracujúcich na full-time. Išlo by aj o hackerov, študentov či vývojárov Web2, ktorí integrujú prvky Ethereum do svojich existujúcich riešení… všetci sú Ethereum developermi. Vznikajú vďaka ním inkluzívnejšie systémy založené na blockchaine, ktoré sa budú postupne formovať prostredníctvom mostov medzi starými a novými systémami,” uviedol svoje predstavy o tom, ako by sa mohli na budúcnosti Ethereum spolupodieľať milióny ľudí.

Ethereum napriek veľkým plánom čelí častej kritike, že v poslednom období nenapreduje tak rýchlo, ako sa to očakávalo. Spustenie fázy Ethereum 2.0 a zlepšenie škálovateľnosti sa stáva čoraz väčšou prioritou nakoľko rastie záujem o decentralizované financie (DeFi), ktoré zaznamenali v posledných mesiacoch výrazný nárast záujmu. Aby však mohli na Ethereum bez problémov fungovať vo väčšej miere, vyžadujú si technologický pokrok najmä v súvislosti so zlepšením priepustnosti (škálovania) celej siete.

Zdroj: cryptoslate.com   

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.