Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum chce mať milión developerov. Povedie táto stratégia ku konečnému úspechu?

Článok

Ethereum

5. júna 2017, v čase pred najväčším kryptomenovým bullrunom doterajšej histórie, povedal profesor JP Vergene z Ivey Business School, že najlepším indikátorom budúceho úspechu kryptomien je počet vývojárov, ktorí na nej pracujú.

V duchu tejto myšlienky vyhlásil v októbri 2019 spoluzakladateľ Ethereum a vedúci spoločnosti ConsenSys Joseph Lubin, že cieľom ETH je priviesť do ich ekosystému viac ako milión vývojárov. Túto víziu zopakoval aj počas minulotýždňovej konferencie ETHDenver, ktorá sa konala medzi 14. až 16. februárom.

Záujem a aktivita vývojárov sú nespochybniteľnými dôkazmi toho, že sa na danom blockchaine neustále pracuje a má potenciál ďalších významných vylepšení najmä pokiaľ ide o škálovateľnosť, bezpečnosť a súkromie.

Cieľom vývojárov Ethereum je v posledných rokoch najmä spustenie verzie Ethereum 2.0 a s ňou súvisiaceho prechodu na algoritmus Proof of Stake a takzvaný staking. Lubin skonštatoval, že čím viac developerov robí na tomto ekosystéme, tým sa buduje komplexnejšia sieť.

,,Čo to vlastne naozaj znamená, že by pracovalo na Ethereum milión ľudí? Nejde iba o financované projekty a developerov pracujúcich na full-time. Išlo by aj o hackerov, študentov či vývojárov Web2, ktorí integrujú prvky Ethereum do svojich existujúcich riešení… všetci sú Ethereum developermi. Vznikajú vďaka ním inkluzívnejšie systémy založené na blockchaine, ktoré sa budú postupne formovať prostredníctvom mostov medzi starými a novými systémami,” uviedol svoje predstavy o tom, ako by sa mohli na budúcnosti Ethereum spolupodieľať milióny ľudí.

Ethereum napriek veľkým plánom čelí častej kritike, že v poslednom období nenapreduje tak rýchlo, ako sa to očakávalo. Spustenie fázy Ethereum 2.0 a zlepšenie škálovateľnosti sa stáva čoraz väčšou prioritou nakoľko rastie záujem o decentralizované financie (DeFi), ktoré zaznamenali v posledných mesiacoch výrazný nárast záujmu. Aby však mohli na Ethereum bez problémov fungovať vo väčšej miere, vyžadujú si technologický pokrok najmä v súvislosti so zlepšením priepustnosti (škálovania) celej siete.

Zdroj: cryptoslate.com   

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne