Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum: Budú alebo nebudú výbery zo stakingu súčasťou hardforku Shanghai?

Článok

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Portál CryptoSlate s odvolávaním sa na tvrdenia jedného z vývojárov kryptomeny Ethereum (ETH) upozornil, že plánovaný hardfork Shanghai nemusí viesť k odomknutiu stakovaných Etherov.

Kryptomena Ethereum (ETH) minulý štvrtok úspešne prešla na Proof of Stake konsenzus (PoS), no vecou, ktorá môže naďalej trápiť niektorých jej investorov je fakt, že mince, ktoré sa doposiaľ uzamkli v rámci Beacon chainu (časť Ethereum fungujúca na PoS už dlhšiu dobu umožňujúca staking) sú naďalej uzamknuté, inak povedané ich držitelia s nimi nemôžu narábať.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento problém mal riešiť hardfork Shanghai, ktorý sa vraj očakáva v horizonte 6 až 12 mesiacov (ide len o orientačný údaj). Ako sa však ukázalo, zatiaľ nie je isté, či bude jeho súčasťou aj “odomknutie” stakovaných mincí ETH, hoci táto informácia sa nachádzala na webe Ethereum Foundation. Nejde pritom o malú čiastku, keďže v súčasnosti sa stakuje na Ethereum už vyše 13,4 miliónov ETH, čo je takmer 21 miliárd dolárov.

Situáciu sa pokúsil pre CryptoSlate vysvetliť vývojár Ethereum Micah Zoltu, ktorý vysvetlil, že o obsahu hardforku Shanghai zatiaľ ešte nie je definitívne rozhodnuté a že obsah na webových stránkach je nesprávny.

Zoltu však upozornil, že aj interpretácia jeho predošlých vyjadrení bola nesprávna – to že uvoľnenie mincí zatiaľ nie je súčasťou Shanghai hardforku totiž neznamená, že jeho súčasťou vôbec nebude. ,,Obsah Shanghai je v súčasnosti neznámy, môže alebo nemusí zahŕňať výbery,” tvrdí.

Fakt, že zoznam funkcii, ktoré by mali byť súčasťou tohto hardforku potvrdil pre portál CryptoSlate aj vývojár Trenton Van Epps, ktorý vysvetlil, že ,,správa protokolu Ethereum nie je založená na názoroch alebo vyhláseniach žiadneho jednotlivca alebo tímu – pri rozhodovaní o funkciách, ktoré zahrnieme do budúcich aktualizácii používame hrubý konsenzus.”

Van Epps doplnil, že na zozname toho, čo je nutné spraviť, resp. sa plánuje, je okrem možnosti výberov ETH zo stakingu aj celý rad ďalších návrhov (napríklad funkcia, ktorá zníži poplatky za gas), no naznačil, že zaradenie výberov zo stakingu do Shanghai hardforku je pravdepodobné, keďže na tom existuje všeobecná zhoda.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.