Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum a 3 faktory, ktoré potvrdzujú zdravie tohto ekosystému

Článok

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Viac než polovica všetkych existujúcich Etherov v obehu sa nepresunula viac než rok, čo naznačuje, že mnohí držitelia kryptomeny Ethereum volia stratégiu HODL a to pravdepodobne aj s ohľadom na blížiace sa spustenie generácie Ethereum 2.0, v rámci ktorej budú môcť túto kryptomenu zapojiť do stakingu.

Podľa analytickej platformy Glassnode, ktorá podrobne sleduje transakcie nielen na blockchaine Bitcoinu, ale aj Ethereum, sa za posledných 12 mesiacov presunulo v rámci on-chain transakcií len 39,6% ETH.

Údaje taktiež naznačujú, že rok 2019 bol obdobím, počas ktorého dochádzalo k najväčšej akumulácii ETH zo strany veľrýb. Zaujímavým číslom je taktiež údaj, podľa ktorého sa od októbra 2017 nepremiestnilo až 20% z existujich ETH.

,,Približne 60% všetkých ETH sa nepremiestnilo viac než jeden rok. Spustením ETH 2.0 fázy 0 bude zaujímavé sledovať, aké veľké percento týchto ETH sa presunie a zapojí sa do stakingu. Obzvlášť som zvedavý, koľko z mincí, ktoré sa nehýbu už 5 rokov, sa taktiež presunie,“ uviedol na Twitteri zaujímavú poznámku Anthony Sassano.

Spencer Noon následne vymenoval na Twitteri 3 dôvody, prečo je Ethereum aktuálne na základe fundamentálnych indikátorov zdravšie než kedykoľvek predtým:

  1. Ethereum predbehlo v denných poplatkoch za transakcie Bitcoin
  2. V septembri bolo zavolaných 115 miliónov kontraktov, kým v júni to bolo len 57 miliónov
  3. Denne aktívne adresy sú konštantne nad 400 tisícmi

Uviesť taktiež treba, že denná on-chain aktivita na Ethereum v poslednom období mierne narastá. Kým v januári a februári sa denne premiestnilo približne 0,5% celkovej ponuky ETH, začiatkom septembra to bolo okolo jedného percenta.

Týždenne sa na Ethereum v úvode roka previedlo okolo 1,5% všetkých ETH. V júli a septembri to už bolo 5% celkovej ponuky.

Zaujímavé je aj porovnanie s Bitcoinom – uňho možno sledovať opačný jav. Kým vo februári sa za týždeň premiestnilo približne 6% všetkych BTC, v septembri to bolo už len okolo 4%.

Zdroj: cryptoslate.com, cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne