Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

ETH zabijaci neuspejú, kryptomena Ethereum bude naďalej dominovať, tvrdí Zwanzger

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Freddy Zwanzger zo spoločnosti Blockdeamon, ktorá sa špecializuje sa technologické riešenia v sektore kryptomien, si myslí, že dominancia Ethereum (ETH) v sektore smartchainov pretrvá a takzvaní „Ethereum killeri“ neuspejú v snahe zosadiť túto kryptomenu z trónu.

Freddy Zwanzger sa v tomto kontexte vyjadril počas Ethereum konferencie EthCC v Paríži v rozhovore pre Cointelegraph, kde uviedol, že ,,bude aj naďalej lídrom“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Samozrejme mám na mysli prvú sa najdôležitejšiu platformu inteligentných zmlúv (Ethereum) a to sa nezmení,“ skonštatoval, pričom za ako potenciálne označovaných „zabijakov“ Ethereum myslel konkurenčné blockchainy prvej vrstvy ako sú Solana, Cardano, Tezos či Polkadot.

,,Všetci killeri Ethereum z týchto čias neuspeli a vôbec nepredpokladám, že uspejú,“ doplnil.

V škálovaní ETH zaostáva, situciu má vyriešiť sharding

Problémom konkurenčných smartchainov je najmä to, že majú omnoho menej vývojárov a aktívnych používateľov a niektoré z nich sú na tom horšie aj z pohľadu decentralizácie. Oproti Ethereum majú však lepšie škálovanie, rýchlejšie transakcie a nižšie poplatky.

Zwanzger preto priznal, že škálovanie je vec, ktorú bude musieť Ethereum po prechode na Proof of Stake konsenzus (PoS) doriešiť. V súčasnosti sa totiž línia vývoja Ethereum zmenila tak, že sa uprednostnil prechod na PoS pred riešením škálovania, ktoré sa presunulo na druhú vrstvu, hoci pôvodne to bolo plánované opačne.

Po úspešnom prechode na PoS budú preto nasledujúce mesiace a roky vývoja Ethereum venované najmä škálovaniu pomocou tzv. shardingu.

Vitalik Buterin, zakladateľ kryptomeny Ethereum, tvrdí, že po kompletnom dokončení shardingu bude Ethereum schopné transakčnej rýchlosti až 100 000 TPS (transakcií za sekundu). Očakáva sa, že ETH by sa ho mohlo dočkať niekedy v roku 2023, čo je však vzhľadom k tomu, že ETH ešte nie je ani na Proof of Stake zrejme príliš optimistický scenár.

Sharding v podstate rozdelí celú sieť na viacero častí, čím sa zvýši jej kapacita a priepustnosť transakcii. Popri tom bude Ethereum naďalej využívať aj benefity riešení druhých vrstiev, ktoré zlepšujú škálovanie tejto kryptomeny už dnes, no majú určité „obmedzenia“ pokiaľ ide o ich využívanie.

Zdroje:  cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.