Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Epic Games, tvorca Fornite, nenapodobní rozhodnutie Minecraft – NFT zakazovať nechce

Článok

fornite
Zdroj: Unsplash.com

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Epic Games Tim Sweeney poprel, že by mali v záujme nasledovať príklad Minecraftu a zakázať používanie NFT na ich komunitných a herných serveroch.

Sweeney uviedol, že jeho firma Epic Games určite nebude nasledovať v tomto smere vývojárov MinecraftuMojang Studios, ktorý 20. júla zakázali integráciu NFT, pretože sa domnievajú, že ide o špekulatívny sektor s množstvom rizík a podvodov. Krok Mojang bol vyhodnotený ako veľmi kontroverzný ale vyslúžil si veľkú povahu zo strany kryptomenových skeptikov. Odôvodnili ho takto:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Rovnako ako každý digitálny súboj je možné kopírovať aj NFT, rovnako tak ho presúvať alebo dokonca vymazať. Navyše NFT a blockchain sú spojené so špekuláciami na cenu. Tieto použitia NFT a iných blockchain technológii vytvárajú vlastníctvo založené na nedostatku a vylúčení, čo nie je v súlade s hodnotami Minecraftu, ktorému ide o kreatívne začlenenie a spoločné hranie.”

Epic Games sú tvorcami široko úspešnej hry Fornite, ktorá je tiež vnímaná ako Metaverse platforma. Aj keď Epic Games nie sú nevyhnutné „crypto-friendly“ alebo sa výrazne neorientujú na NFT sektor, nesnažia sa na rozdiel od Mojang komunite fanúšikov pretláčať vlastné názory a preto odkazujú:

,,Vývojári by sa mali slobodne rozhodnúť, ako postavia svoje hry a vy môžete slobodne rozhodnúť, čo budete hrať. Verím, že výrobcovia obchodov a operačných systémov by nemali zasahovať tým, že vnucujú svoje názory iným. My to robiť určite nebudeme.“

Sweeney však pripustil, že v niektorých prípadoch hru na ich platforme nepovolia na základe „redakčného úsudku“. Obmedzenia v spojení s NFT však do tejto kategórie nepatria.

,,Obchod sa môže rozhodnúť, že nebude robiť žiadne úsudky a dovolí čokoľvek, čo je legálne. Potom sa môže rozhodnúť, že urobí hranicu podľa bežných prijateľných noriem, ako to robíme my, alebo bude akceptovať iba hry, ktoré sú v súlade s osobným presvedčením majiteľa obchodu,“ dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.