Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Elonovi Muskovi pomôže ku kúpe Twitteru kryptomenová burza Binance – Aké sú plány?

Článok

elon musk
Zdroj: Pixabay.com

Zo štvrtkového podania na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) vyplýva, že Elon Musk si na financovanie kúpy spoločnosti Twitter za 44 miliárd dolárov zabezpečil kapitál v čiastke približne 7 miliárd dolárov od súkromných investorov – patrí medzi ne aj najväčšia kryptomenová burza Binance.

Ako informoval portál FTnews.sk najväčšiu čiastku – celú miliardu dolárov – prispeje Elonovi Muskovi ďalší miliardár Larry Elisson, spoluzakladateľ Oracle. Nasleduje firma Sequoia Capital Fund s 800 miliónmi USD, VyCapital so 700 miliónmi USD a na štvrtom mieste je práve najväčšia kryptomenová burza sveta Binance, ktorá pomôže najbohatšiemu mužovi sveta k akvizícii Twitteru rovnými 500 miliónmi dolárov.

Odborníci na kryptopriemysel sa domnievajú, že podiel Binance na Twitteri, ak sa podarí celý obchod dotiahnuť do úspešného konca (Musk definitívne získa Twitter až po odsúhlasení obchodu akcionármi a po povolení obchodu regulátorom pozn.red.), bude znamenať pre túto sociálnu sieť vytvorenie priestoru pre implementáciu niektorých funkcii, ktoré so sebou prinášajú kryptomeny.

Najčastejšie sa hovorí o tzv. Web 3.0, čo je označenie pre decentralizovaný internet postavený na blockchain technológii, ktorý by mohol teoreticky vyriešiť aj plán Muska urobiť z Twitteru sociálnu sieť, ktorá rešpektuje slobodu prejavu. Nutné je však podčiarknuť slovo teória, nakoľko decentralizovaný koncept sociálnej siete s decentralizovaným moderovaním obsahu zatiaľ nemá svoj úspešný globálny príklad a je teda otázne, či môže naozaj úspešne fungovať.

Changpeng Zhao, zakladateľ a CEO Binance, je veľkým zástancom takéhoto riešenia a preto sa média domnievajú, že podiel burzy v Twitteri by mohol Binance pomôcť realizovať tuto víziu práve na tejto platforme.

 ,,Sme nadšení, že môžeme pomôcť Elonovi realizovať novú víziu pre Twitter. Dúfame, že budeme môcť zohrať úlohu pri spájaní sociálnych médií a Web3 a rozširovaní používania a prijímania kryptomien a blockchain technológie,“ sú včerajšie slova zakladateľa Binance, ktorá denne spracuje transakcie kryptomien v hodnote 70 miliárd dolárov.

https://twitter.com/cz_binance/status/1522168063411605506

Twitter už pred tým, ako sa ho rozhodol kúpiť Elon Musk, mal ambície smerovať k Web 3.0,, resp. decentralizovanému riešeniu jeho spravovania. Iniciatívu rozbehol jeho zakladateľ a vtedajší CEO Jack Dorsey, ktorý je známy ako veľký fanúšik Bitcoinu. Dorsey v roku 2019 totiž naštartoval projekt BlueSky, ktorý funguje nezávisle od Twitteru, no snaží sa o implementáciu decentralizovaných štandardov na jeho „základoch“. Mimochodom tím BlueSky práve včera oznámil, že dosiahol v tejto veci zaujímavý pokrok a že zverejní doterajšie riešenie ako open-source.

,,V zásade neverím, že by niekto mal vlastniť alebo prevádzkovať Twitter. Chce byť verejným statkom na úrovni protokolu, nie spoločnosťou,“ povedal Dorsey k tejto téme popri tom ako naznačil, že kúpu Twitteru Elonom Muskom podporuje.

V súčasnosti však stále nie je vôbec jasné, aké má Elon Musk s Twitterom ozajstné plány a akú úlohu by v jeho budúcej verzii mohli zohrať kryptomeny. Nejaké náznaky však už spravil – v stredu napríklad prekvapil tým, že na pár hodín použil ako profilový obrázok koláž z NFT tokenov populárnej kolekcie Bored Apes Yacht Club, nuž a o Muskovi sa veľmi dobre vie, že je veľkým fanúšikom meme kryptomeny Dogecoin a tiež je bitcoinovým investorom, hoci neodhalil, koľko BTC vlastní. Mimochodom bitcoiny má na súvahe okrem Tesla aj jeho ďalšia spoločnosť SpaceX.

Zdroj: cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.