Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Elon Musk vysvetlil, čo si myslí o Bitcoine

Článok

Elon Musk Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Keď  Elon Musk v piatok zmenil popis svojho oficiálneho účtu na Twitteri na “#Bitcoin” a následne zverejnil status s textom “pri spätnom pohľade to bolo nevyhnutné”, cena Bitcoinu okamžite vyletela nahor a v priebehu dňa stúpla o približne 6 tisíc dolárov. Od oného momentu sa šéf Tesly a SpaceX k Bitcoinu už verejne nevyjadril. Hovoril o ňom však v rámci privátneho audio chatu v aplikácii ClubHouse, ktorá je novým hitom medzi používateľmi služieb Apple.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Elon Musk svojmu publiku počas nedeľňajšej večernej debaty skrz ClubHouse podľa magazínu Forbes povedal:

,,Myslím si, že Bitcoin je dobrá vec. Som zástancom Bitcoinu. Prišiel som na túto párty neskoro, ale som zástancom. Bitcoin je na pokraji širokého prijatia tradičnými finančníkmi.”

Elon sa vyjadril aj na adresu iných kryptomien, no fanúšikov altcoinov v odpovedi na to, či ich sleduje, zatiaľ nepotešil: ,,Nuž, nie veľmi. Nemám na iné kryptomeny žiadny silný (definitívny) názor.”

Šéf firmy Tesla, ktorý sa v roku 2020 stal vďaka rastu hodnoty akcii jeho automobilky najbohatším človekom na svete naznačil, že samého ho prekvapilo, ako vyletela cena Bitcoinu po zmene jeho profilového popisu na Twitteri: ,,Musím byť opatrný. To čo hovorím, môže ovplyvniť trh.”

Zaujímavosťou debaty na ClubHouse bola prítomnosť Vladimira Teneva, výkonného riaditeľa firmy RobinHood, ktorá je ponorená do kauzy GameStop. Musk Teneva nešetril a spýtal sa ho, či svojich zákazníkov zapredal, respektíve “hodil ich do rieky”. Tenev si počas debaty užil aj sprchu kritiky od ďalšieho prítomného diskutujúceho Chamatha Palihapitiyu, ďalšieho vizionára, ktorý stojí na čele firmy Virgin Galactic, kupoval bitociny za milióny dolárov už niekoľko rokov dozadu a aktuálne zvažuje kandidatúru na guvernéra štátu Kalifornia.

Stane sa fanúšikom DeFi?

Kritika smerujúca k Tenevovi a firme RobinHood vliala mnohým fanúšikom DeFi nádej, že Musk by mohol postupom času pochopiť aj to, čo prináša tento sektor – teda decentralizované financovanie, v rámci ktorého by sa situácia podobná tej medzi RobinHood a R/WallSteeetBets zopakovať nemohla.

A je to reálne? Možno aj áno. Samotný Musk totiž “likeol” tweet platformy Zerion, ktorá sa orientuje na investície do DeFi projektov, poukazcu na to, že alternatíva voči RobinHood už existuje.

https://twitter.com/abishekdharshan/status/1355638175721422849

Musk sa dostával k Bitcoinu postupne

Elon Musk sa v minulosti vyjadroval k Bitcoinu len sporadicky a veľakrát to pôsobilo tak, že naň mení názor. Už niekoľko rokov dozadu priznal, že ide o zaujímavú technológiu, no zrejme nezastával názor, že by mohol Bitcoin uspieť vo veľkom. V januári 2020 skonštatoval, že “kryptomeny môžu byť efektívnou náhradou za hotovosť, avšak nie náhradou za primárnu peňažnú databázu.”

O Bitcoine zdá sa pochyboval ešte v decembri, kedy počas rozhovoru s Robertom Breedloveom z firmy Parallax Digital hovoril, že na “meny sa treba pozerať z hľadiska teórie informácii. Vyhrá podľa neho taká, ktorá má najmenšiu latenciu”.

To Bitcoinu až tak nenahráva, pretože zvládne len 7 transakcií za sekundu, čo je výrazne menej, než je potrebné pre spracovanie každej transakcie na svete. Priznal však, že Bitcoin môže fungovať ako ochrana voči inflácii. Teda ako digitálne zlato.

Reakcie na Muskove vyjadrenia

Na vyjadrenia Elona Muska pochopiteľne reagovali viacerí poprední predstavitelia kryptosektora. Patrí medzi nich aj James Todar, partner firmy Greymatter Capital, ktorý skonštatoval:

,,Jeden z najväčších vynálezcov našej doby “zmeškal” Bitcoin. Práve teraz hovorí v Clubhouse o priateľovi, ktorí mu dal nejaký Bitcoin v roku 2013. Teraz si už aj Elon Musk myslí, že Bitcoin je na pokraji prijatia finančnými inštitúciami a že na párty prišiel neskoro.”

Partner TOP10 Holding Dan Tapiero neskrýval nadšenie: ,,Mám skvelý pocit, že Elon Musk, vekovo mne blízky človek a najbohatší človek na svete, sa stal podporovateľom Bitcoinu. Už som bol unavený z toho ako Gates/Buffett/Bezos … starší páni z technologického a netechnologického sektora sa o Bitcoin vôbec nezaujímali. S týmto vizionárom možno existuje nádej pre Generáciu Z.”

Zdroj: cryptoslate.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.