Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Elon Musk tvrdí, že nikdy nikomu neodporúčal investíciu do kryptomien – prečo však zmieňuje Dogecoin?

Článok

Elon Musk
Zdroj: Pixabay.com

Najbohatší muž planéty Elon Musk uviedol, že nikdy nikomu neodporúčal investovať do kryptomien. Medzitým však zároveň naznačil, že ak získa Twitter pod kontrolu, tak pravdepodobne podporí širšie používanie kryptomien na tejto platforme.

Generálny riaditeľ Tesla a SpaceX Elon Musk počas ekonomického fóra v katarskej Dauhe zopakoval v rozhovore pre Bloomberg svoju podporu pre meme kryptomenu Dogecoin (DOGE), no zvolil na jeho spôsob o čosi opatrnejšie vyjadrenia.

,,Mám v úmysle osobne podporovať Dogecoin, pretože poznám veľa ľudí, ktorí nie sú takí bohatí a povzbudzujú ma, aby som Dogecoin kupoval a podporoval – takže týmto ľudom odpovedám,“ vysvetlil svojským spôsobom dôvody, prečo v predošlých mesiacoch častokrát „tweetoval“ o tejto kryptomene, čím vplýval na jej cenu.

Elon Musk následne doplnil, že zväčša išlo o zamestnancov Tesla a SpaceX, ktorí ho požiadali, aby Dogecoin popularizoval. ,,…išlo o ľudí, s ktorými som sa stretol v továrňach SpaceX alebo Tesla, ktorí ma požiadali, aby som podporil Dogecoin, tak som to spravil.“

Najbohatší muž planéty podľa magazínu Forbes potvrdil, že vlastní dogecoiny, no zdôraznil, že investíciu do tejto a ani inej kryptomeny nikdy nikomu neodporúčal. ,,Nikdy som nepovedal, že ľudia by mali investovať do kryptomien,“ obhajoval sa slovičkárením. ,,SpaceX a Tesla, a tiež ja sám, sme kúpili nejaké bitcoiny, ale je to malé percento našich celkových hotovostných aktív, takže tieto investície neboli také významné.“

Tieto o čosi opatrnejšie vyjadrenia Muska môžu súvisieť so žalobou voči jeho osobe a tiež SpaceX a Tesla, ktorá tvrdí, že Musk zmienkami o dogecoine podporoval ponzi schému – žaloba žiada ako kompenzáciu zaplatenie vyše 250 miliárd dolárov.

Väčšia podpora pre kryptomeny na Twitteri?

Elon Musk sa v týchto týždňoch snaží uzavrieť kúpu sociálnej siete Twitter, pričom v tomto týždni menoval 3 veci, ktoré sa ešte musia dotiahnuť do konca, aby došlo k zdarnému obchodu.

Priznal však, že ak Twitter získa pod kontrolu, tak s veľkou pravdepodobnosťou podporí širšiu adopciu kryptomien na tejto platforme. My dopĺňame, že s kúpou Twitteru za 44 miliárd dolárov mu má pomôcť čiastkou 500 miliónov dolárov aj najväčšia kryptomenová burza Binance, ktorá pochopiteľne bude tlačiť na to, aby si získali kryptomeny na Twitteri silnejšiu pozíciu.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.