Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Elon Musk opäť “zakopol” o Bitcoin. Vraj by ho ako výplatu neodmietol

Článok

Musk Bitcoin

Hoci sa šéf spoločnosti Tesla či Space X Elon Musk, v súčasnosti už najbohatší človek tejto planéty, vyjadruje na adresu Bitcoinu častokrát veľmi protichodne, v poslednom období sa zdá, že toto digitálne aktívum vzbudzuje uňho čoraz viac pozornosti.

Najnovšie Elon Musk “koketoval” s Bitcoinom v rámci série tweetov s Benom Merzichom, autorom populárneho bestellseru The Accidental Billionaires, na základe ktorého bol natočený film Social Network o vzniku Facebooku (mimochodom v tomto filme, ktorý sa týka najmä Marka Zuckerberga sú stvárnení aj bratia Winklevossovci, ktorí aktuálne stoja na čele populárnej burzy Gemini). Musk konkrétne reagoval na tweet, v ktorom Merzich napísal: ,,Poviem vám jednu vec.  Už nikdy by som neodmietol výplatu v Bitcoine,“ na čo Elon odpovedal: ,,Ani ja”.

Musk okrem toho odpovedal aj na otázku užívateľa „Bryant”, či vlastní nejaké Dogecoiny, teda kryptomenu, ktorú zmieňoval v minulosti už viackrát. Odpoveď znela, že nie, ale možno niekedy v budúcnosti si nejaké dogecoiny zaobstará  (Musk sa už dávnejšie na Twitteri označil za bývalého CEO Dogecoinu. Upozorňujeme, že išlo z jeho strany len o žart).

Elon Musk vzhľadom na svoje vizionárske prístupy a  veľké kariérne úspechy či už ide o Teslu, ktorá ho spravila najbohatším mužom sveta, alebo SpaceX, s ktorým chce dobyť Mars, pochopiteľne vzbudzuje aj v kryptokomunite veľkú pozornosť. Dokonca sa špekuluje, že pre Teslu by mohol zaobstarať ako formu hedgeu voči inflácii nejaké bitcoiny. Tieto špekulácie vyplývajú najmä z nedávnej výmeny tweetov s Michaelom Saylorom, šéfom firmy Microstrategy, ktorá v roku 2020 nakúpila vyše 70 000 BTC. Musk sa ho pýtal, či je v súčasnosti vôbec možné nakúpiť bitcoiny vo väčších objemoch (miliónoch dolárov), na čo mu Saylor odpovedal, že rozhodne áno a ak chce, rád mu poskytne “manuál” ako na to.

My však upozorňujeme, že v prípade spojenia Tesla a Bitcoin ide len o špekulácie. Musk kúpu bitcoinov na firmu Tesla nikdy vážnejšími slovami nenaznačil.

Bitcoin (BTC)
0.39%
$ 46,720.00
$ 182.21
⇣ 46,299.00
28 Feb
⇡ 48,463.00

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne