Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Elon Musk opäť tweetoval o Bitcoine. Zmienil aj Ethereum

Článok

Elon Musk Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden z najsledovanejších ľudí na Twitteri, vizionár a podnikateľ Elon Musk (Tesla, SpaceX), v priebehu posledných dní uverejnil nakoľko tweetov, v ktorých zmienil Bitcoin a kryptomeny.

Keď v piatok Bloomberg zverejnil na svojom Twitteri rozhovor s Changpengom Zhaom, šéfom burzy Binance, ktorý hovoril práve o Elonovi Muskovi, šéfovi Tesla to nedalo a musel reagovať. Zhao totiž v rozhovore priznal, že ho prekvapili aktivity Muska v súvislosti s kryptomenou Dogecoin, no upozornil, že Tesla napokon nekupovala DogeCoin, ale Bitcoin (čo dávalo logiku).

,,Aktivita Tesla nebola založená direktívne len na mojom názore. Máme nejaký Bitcoin, čo je jednoducho menej hlúpa forma likvidity než hotovosť. Pre S&P500 firmu je to dosť dobrodružná cesta,” reagoval Musk, ktorý následne doplnil:

,,Aby to bolo jasné, ja nie som investor. Ja som inžinier. Nevlastním akcie žiadnej inej firmy okrem Tesla. Avšak keď sa pozerám na fiatové meny a negatívne úrokové miery, iba blázon by sa nepozeral aj niekam inam. Bitcoinom je takmer taká hlúposť ako fiatové peniaze. Kľúčové slovo je “takmer”.

Toto vyjadrenie si všimol aj známy propagátor zlata a kritik Bitcoinu Peter Schiff, ktorý sa chytil najmä predposlednej vety Elona Muska. ,,Podľa Muska je Bitcoin takmer taká blbosť ako fiatové peniaze. Súhlasím, avšak myslím si, že Bitcoin, ktorý je digitálnym fiatom, je ešte väčšia hlúposť než fiat vytlačený centrálnou bankou. Zlato nie je blbosť. Sú to reálne peniaze a lepšie než fiat aj Bitcoin!”

Musk reagoval a Schiffa upozornil, že email, ktorý príde investorovi a hovorí mu, že vlastní nejaké zlato nie je to isté, ako mať zlato. ,,Peniaze sú len dáta, ktoré nám umožnujú vyhnúť sa nepríjemnostiam pri zmene. Tieto dáta, rovnako ako všetky ostatné, podliehajú latencii a chybám. Systém (adopcia) sa bude vyvíjať smerom k tomu, ktorý minimalizuje oboje.”

Šéf Tesla týmto príspevkom naznačil, že Bitcoin, ktorý funguje za pomoci kryptografie, môže byť pokrokom, ktorý prinesie menej bezchybných spôsobov pre zachytenie reálnej hodnoty než súčasné systémy, ktoré máme – a možno ešte lepšie, než mail o potvrdení, že vlastníte zlato od Schiffa.

Musk následne ešte doplnil: ,,To znamená, že Bitcoin a Ethereum sa zdajú byť celkom cenné (voľný preklad).”

Musk cez víkend zmienil Bitcoin aj zdieľaním videa, ktoré vzniklo ešte v roku 2018 a humorným spôsobom vysvetľuje najznámejšiu kryptomenu:

Okrem toho publikoval aj “tweet“, v ktorom uviedol: ,,Počul som klebetu, že nejaké kryptomeny kryjú americký dolár. Alebo hovorili, že sú viazané na dolár? Niečo také…”

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.