Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Elon Musk opäť tweetoval o Bitcoine. Zmienil aj Ethereum

Článok

Elon Musk Bitcoin

Jeden z najsledovanejších ľudí na Twitteri, vizionár a podnikateľ Elon Musk (Tesla, SpaceX), v priebehu posledných dní uverejnil nakoľko tweetov, v ktorých zmienil Bitcoin a kryptomeny.

Keď v piatok Bloomberg zverejnil na svojom Twitteri rozhovor s Changpengom Zhaom, šéfom burzy Binance, ktorý hovoril práve o Elonovi Muskovi, šéfovi Tesla to nedalo a musel reagovať. Zhao totiž v rozhovore priznal, že ho prekvapili aktivity Muska v súvislosti s kryptomenou Dogecoin, no upozornil, že Tesla napokon nekupovala DogeCoin, ale Bitcoin (čo dávalo logiku).

,,Aktivita Tesla nebola založená direktívne len na mojom názore. Máme nejaký Bitcoin, čo je jednoducho menej hlúpa forma likvidity než hotovosť. Pre S&P500 firmu je to dosť dobrodružná cesta,” reagoval Musk, ktorý následne doplnil:

,,Aby to bolo jasné, ja nie som investor. Ja som inžinier. Nevlastním akcie žiadnej inej firmy okrem Tesla. Avšak keď sa pozerám na fiatové meny a negatívne úrokové miery, iba blázon by sa nepozeral aj niekam inam. Bitcoinom je takmer taká hlúposť ako fiatové peniaze. Kľúčové slovo je “takmer”.

Toto vyjadrenie si všimol aj známy propagátor zlata a kritik Bitcoinu Peter Schiff, ktorý sa chytil najmä predposlednej vety Elona Muska. ,,Podľa Muska je Bitcoin takmer taká blbosť ako fiatové peniaze. Súhlasím, avšak myslím si, že Bitcoin, ktorý je digitálnym fiatom, je ešte väčšia hlúposť než fiat vytlačený centrálnou bankou. Zlato nie je blbosť. Sú to reálne peniaze a lepšie než fiat aj Bitcoin!”

Musk reagoval a Schiffa upozornil, že email, ktorý príde investorovi a hovorí mu, že vlastní nejaké zlato nie je to isté, ako mať zlato. ,,Peniaze sú len dáta, ktoré nám umožnujú vyhnúť sa nepríjemnostiam pri zmene. Tieto dáta, rovnako ako všetky ostatné, podliehajú latencii a chybám. Systém (adopcia) sa bude vyvíjať smerom k tomu, ktorý minimalizuje oboje.”

Šéf Tesla týmto príspevkom naznačil, že Bitcoin, ktorý funguje za pomoci kryptografie, môže byť pokrokom, ktorý prinesie menej bezchybných spôsobov pre zachytenie reálnej hodnoty než súčasné systémy, ktoré máme – a možno ešte lepšie, než mail o potvrdení, že vlastníte zlato od Schiffa.

Musk následne ešte doplnil: ,,To znamená, že Bitcoin a Ethereum sa zdajú byť celkom cenné (voľný preklad).”

Musk cez víkend zmienil Bitcoin aj zdieľaním videa, ktoré vzniklo ešte v roku 2018 a humorným spôsobom vysvetľuje najznámejšiu kryptomenu:

Okrem toho publikoval aj “tweet“, v ktorom uviedol: ,,Počul som klebetu, že nejaké kryptomeny kryjú americký dolár. Alebo hovorili, že sú viazané na dolár? Niečo také…”

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne