Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Elon Musk napokon kúpi Twitter – kryptomena Dogecoin posilnila o 8%!

Článok

Dogecoin
Zdroj: unsplash.com

V priebehu predošlých 24 hodín posilnila väčšia popredných kryptomien, no z prvej desiatky bol najvýraznejší rast zaznamenaný u altcoinu Dogecoin (DOGE) a to približne o 8%. Ako inak prispel k tomu miliardár Elon Musk.

K posilneniu ceny Dogecoin (DOGE), ktorý je najobľúbenejšou kryptomenou CEO Tesla a SpaceX, prispeli čerstvé správy, podlá ktorých Elon Musk konečne súhlasil s kúpou sociálnej siete Twitter a to dokonca za podmienok, ktoré boli stanovené v čase, kedy bola táto informácia prezentovaná prvýkrát.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Inak povedané Elon Musk by mal Twitter kúpiť pri cene 54,20 USD za akciu, resp. za 44 miliárd dolárov dohromady. Možným dôvodom tohto rozhodnutia je len malá šanca Muska uspieť na súde, ktorý sa mal konať o dva týždne v Delaware, kde chcel obhájiť svoje dôvody pre odstúpenie od kúpnej zmluvy. Okrem toho, že by tento proces veľmi pravdepodobne prehral, hrozili by mu aj vysoké úroky z omeškania kúpy. Musk preto teraz tvrdí, že firmu napokon kúpi za pôvodnú ponúknutú sumu a žiada o stiahnutie žaloby. Že k obchodu napokon naozaj dôjde a nejde len o ďalšiu dezinformáciu naznačuje aj „tweet“ overeného účtu Twitter Investor Relations, ktorý pravidelne informuje investorov spoločnosti Twitter o záležitostiach s nimi súvisiacich.

Po medializácii tejto informácie Dogecoin okamžite posilnil, pretože Elon Musk túto kryptomenu podporuje pri mnohých príležitostiach (napríklad v online shope Tesla sú produkty, ktoré sa dajú kúpiť len za DOGE) a dá sa predpokladať, že ak by sa stal majiteľom Twitteru, pokračoval by v tom aj na tejto významnej mienkotvornej sociálnej sieti.

Kúpa Twitteru Muskom môže byť zaujímavá aj pre kryptoburzu Binance. Dávnejšie totiž bolo medializované, že je pripravená Muskovi v tejto akvizícii pomôcť zložením 500 miliónov dolárov.

Problémová sága so zdarným koncom?

Proces kúpy Twitteru Elonom Muskom zďaleka nie je jednoduchý. Po tom ako získal zhruba 9% podiel v tejto firme a prvýkrát deklaroval záujem kúpiť ju celú, sa najprv voči tejto iniciatíve predstavenstvo firmy ohradilo a chcelo tomu zabrániť. Neskôr sa však postoj predstavenstva zmenil a došlo k dohode o kúpe. Ďalšie problémy však nastali o pár týždňov neskôr, kedy sa Musk rozhodol, že z dohody vycúva pre údajne zahmlievanie informácii o podiele falošných (spam) botov na celkovom počte registrovaných užívateľov na tejto platforme.

V reakcii na správy, podľa ktorých kúpa Twitteru Muskom konečne dospeje do zdarného konca posilnili akcie Twitter o 22%. Ich volatilita pre Muskové maniere je veľmi zaujímavo ilustrovaná na nasledujúcom grafe od Reuters.

Musk následne na Twitteri stroho uviedol, že kúpa Twitteru mu napokon pomôže vytvoriť “aplikáciu na všetko”, ktorú nazval jedným písmenom “X”.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.