Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Elon Musk: Kryptomeny je nemožné zakázať, vlády ich však môžu spomaliť

Článok

Elon Musk
Zdroj: Pixabay.com

Líder úspešných spoločnosti Tesla, SpaceX či Neuralink Elon Musk sa po pár týždňoch opäť vyjadril ku kryptomenám. Tentokrát jeho odpovede smerovali k téme ich regulácii, ktorá je v tomto čase veľmi horúca. Obzvlášť od momentu, ako Čína kryptomeny (opäť) zakázala.

Elon Musk, ktorý sám vlastní bližšie nešpecifikované množstvo bitcoinov a jeho firma Tesla je druhým najväčším držiteľom BTC spomedzi verejne obchodovaných spoločnosti, sa k téme kryptomien vyjadril počas konferencie Code 2021 v Beverly Hills.

Keď sa ho redakcia CNBC spýtala, či by sa mali Spojené štáty zapojiť do regulácie kryptomien, uviedol: ,,Odpovedal by som im: Nerobte nič.” Kontroverzný vizionár následne doplnil: ,,Myslím si, že kryptomeny sa nedajú zničiť, ale je možné, že vlády dokážu spomaliť ich napredovanie.

Čína mohla mať na zákaz  kryptomien viaceré dôvody

Musk naznačil, že najnovšie kroky Číny v súvislosti s kryptomenami môžu súvisieť aj s tým, že táto krajina má aktuálne veľké problémy s nedostatkom elektrickej energie. ,,Časť z toho sa môže skutočne týkať nedostatku elektriny v mnohých častiach Číny. Veľa juhočínskych regiónov má teraz náhodne výpadky elektriny, pretože dopyt po energii je vyšší, než predpokladali. Ťažba kryptomien v tom môže zohrať rolu.”

Decentralizované kryptomeny však majú aj vlastnosti, ktoré môžu podkopať moc centrálnych bánk a samotných vlád. Čína je krajinou, ktorá na také riziká nechce ani len pomyslieť. Musk preto nevylučuje ani tieto vplyvy, keď uviedol: ,,Myslím si, že kryptomeny sú zásadne zamerané na zníženie moci centralizovanej vlády. To sa im jednoducho nepáči.”

Ako môžu vlády spomaliť rozvoj kryptomien?

Pokiaľ ide o to, akým spôsobom môžu vlády rozvoj kryptomien spomaliť, čo naznačil aj Elon Musk, príkladov z minulosti a možných scenárov pre najbližšie obdobie je hneď niekoľko:

  • Čínsky zákaz ťažby vyhnal čínskych ťažiarov z pevninskej Číny – dočasne sa prudko prepadol hashrate BTC, čo malo negatívny vplyv na cenu BTC, ale aj na bezpečnosť celej jeho siete
  • Najnovší zákaz ťažby v Číne viedol k ukončeniu činnosti Ethereum poolov SparkPool a BeePool – ich existencia aj pre blížiaci sa prechod Ethereum na Proof of stake konsenzus je veľmi otázna
  • Veľký americký zákon Infrastructure Bill, ktorý sa bude v dohľadnej dobe schvaľovať v Snemovni reprezentantov, má pasáže, ktoré môžu podkopať americký kryptopriemysel, ak nebudú upravené a následne budú daňovým úradom striktne presadzované – to by teoreticky mohlo viesť až k odchodu amerických kryptospoločnosti sa ťažiarov kryptomien z USA
  • Šéf Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Gary Gensler avizuje prísne regulácie pre DeFi sektor a tiež stablecoiny. Tieto regulácie môžu spomaliť najmä rozvoj v oblasti decentralizovaného financovania

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.