Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvador začne opäť nakupovať bitcoiny – oznámil to prezident Bukele

Článok

Nayib Bukele
Twitter Nayib Bukele

6-miliónový stredoamerický El Salvador, prvá krajina na svete, ktorá spravila z bitcoinu zákonné platidlo, využije súčasné zľavy na trhu s kryptomenami na dokupovanie bitcoinov (BTC) do svojich rezerv.

  • Plán nakupovať ďalšie bitcoiny do štátnych rezerv El Salvador potvrdil vo štvrtok prezident krajiny Nayib Bukele, ktorý na Twitteri napísal, že od piatku budú každý deň nakupovať 1 BTC

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • El Salvador aktuálne vlastni 2 381 BTC, do ktorých investoval 103 miliónov dolárov. Pri súčasnej cene BTC je ich hodnota však len 39,9 miliónov dolárov, čo znamená, že El Salvador je aktuálne pri investíciách do bitcoinu vo veľkej nerealizovanej strate
  • Naposledy investoval El Salvador do BTC v júli 2022. Odvtedy bolo v súvislosti s témou ďalších investícii tejto krajiny do BTC relatívne ticho.

V nasledujúcej tabuľke môžete vidieť postupnosť nákupov:

  • Bitcoin je v El Salvador zákonným platidlom od septembra 2021. Stále je však nejasné, kto má nakúpené bitcoiny pod kontrolou. Ľudia preto žartujú, že Bukele, ktorý je v západnom svete vykresľovaný ako autoritatívny prezident, či dokonca diktátor, ich drží vo vlastnej úschove v mobilnej softvérovej peňaženke

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.