Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvador schválil Bitcoin Trust v hodnote 150 miliónov dolárov

Článok

El Salvador
Pixabay.com

El Salvador osem dní pred 7. septembrom, kedy sa v tejto krajine stane Bitcoin (BTC) ako vo vôbec prvej zemi na svete zákonným platidlom, schválil legislatívu, v rámci ktorej sa vyčlení 150 miliónov dolárov pre štátny bitcoinový trust určený na podporu rozvoja štátnej kryptomenovej infraštruktúry.

Návrh zákona prešiel 31. augusta – v jeho prospech hlasovalo 64 poslancov, zvyšných 14 bolo proti. Bitcoin Trust je navrhnutý tak, aby uľahčoval konverziu bitcoinov na americké doláre a podporoval zavedenie životne dôležitej technologickej infraštruktúry, ktorá umožní rozsiahle prijatie kryptomien v tejto krajine.

150 miliónov dolárov sa bude čerpať z 500 miliónovej pôžičky, ktorú dostal El Salvador od Stredoamerickej banky pre ekonomickú integráciu (CABEI). Táto pôžička bola pôvodne poskytnutá na účely oživenia ekonomiky pre malé a stredné podniky. Jej využitie na adopciu Bitcoinu však zrejme CABEI neprekáža, nakoľko táto medzinárodná banková inštitúcia ochotne pomáha El Salvador s legislatívnymi krokmi týkajúcimi sa uzákonenia Bitcoinu ako platidla (na rozdiel od Svetovej banky, ktorá pomôcť El Salvador odmietla).

23,3 milióna dolárov bude z tohto fondu určených na podporu budovania bitcoinových automatov, aby mali Salvadorčaia ľahký prístup k výmene Bitcoinov za doláre a naopak. Tieto automaty by si nemali účtovať za zmenu žiadny poplatok.

Ďalších 30 miliónov dolárov sa použije na podporu prijatia vládnej kryptomenovej peňaženky Chivo, ktorá taktiež nebude účtovať žiadne poplatky za zmenu USD do BTC a naopak. Na tuto peňaženku dostane každý dospelý užívateľ Salvadoru 30 dolárov v BTC za predpokladu, že podstúpi proces overenia totožnosti.

El Salvador má približne 6,5 milióna obyvateľov, pričom dospelí z toho tvoria viac než 4 milióny. 30 miliónov dolárov by teda v prípade, že by mali záujem o tuto peňaženku všetci, zďaleka nestačilo. Vláda pravdepodobne neočakáva, že záujem jej občanov o peňaženku Chivo bude spočiatku taký veľký, aby vyčlenená suma nestačila.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.