Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvador navštívil americký predstaviteľ – chcel vidieť, ako prebieha adopcia BTC

Článok

El Salvador
Pixabay.com

Hoci Spojené štáty americké zaujali voči rozhodnutiu El Salvador urobiť z bitcoinu (BTC) zákonné platidlo negatívny postoj a kritizovali ho, niektorí americkí predstavitelia strávili v El Salvador posledných pár dní s cieľom pochopiť potenciálny prínos BTC pre tuto krajinu.

Na čele tejto delegácie bol Curtis Loftis, minister financií Južnej Karolíny, ktorého sprevádzalo niekoľko významných podnikateľov z tohto amerického štátu a pár ďalších jednotlivcov, ktorí sa zaujímajú o potenciálne využitie kryptomien a blockchain technológie na tejto úrovni. Cieľom ich cesty mala byť snaha o pochopenie, čo Bitcoin priniesol tejto stredoamerickej krajine, ktorá si ho od septembra 2021 “adoptovala” ako zákonné platidlo vedľa amerického dolára.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Curtis Loftis mal na cestu do El Salvador použiť svoje vlastné finančné prostriedky a to zrejme z dôvodu, aby nečelil obvineniam, že v súvislosti s touto témou čerpá štátne zdroje. Následne uviedol, že nápad navštíviť El Salvador vznikol na popud jedného z jeho zamestnancov počas diskusie, ako podporiť prijatie kryptomien a blockchain technológie v Južnej Karolíne.

Loftis následne v krátkom rozhovore pre portál Cointelegraph priznal, že nie je odporcom no ani zástancom kryptomien a chcel len zistiť, ako by mohla Južná Karolína podporiť tento segment. Zároveň ho vraj veľmi zaujímalo, ako prebieha edukácia a podpora finančnej gramotnosti v El Salvador, keďže sa vydal touto cestou najodvážnejším spôsobom zo všetkých krajín.

Počas cesty sa americká delegácia snažila použiť BTC ako platidlo medzi pouličnými predajcami a v miestnych podnikoch v štyroch prípadoch. ,,Boli sme v príjemnejšej reštaurácii a platili sme okolo 300-400 dolárov. Veľa z nás zaplatilo bitcoinom,“ prezradil a dodal: ,,Lightning som si sprevádzkoval ešte predtým. Bolo to zaujímavé. Ľudia žijúci naozaj na hrane používajú bitcoiny a niektorí z nich si to naozaj užívajú. Boli naozaj radi, že to urobili.”

Loftis následne načrtol, aká stratégia pre podporu tohto segmentu by bola podľa jeho názoru správna: ,,Toto je náš postoj: Nevytvárať svet pomocou bitcoinov či Etherov – stačí ak ho pochopíme, to čo sa v ňom deje, a umožnime ľudom, aby mali dobre zdroje a porozumeli mu.

Adopcia bitcoinu v El Salvador podľa posledných medializovaných správ neprebieha rýchlym tempom, k čomu dozaista prispel aj výrazný pokles kurzu BTC voči americkému doláru. Štát oficiálne vlastní 2381 BTC, no jeho investície do BTC sú v nerealizovanej strate približne 55%.

Podľa posledných informácii má v El Salvadore používať vládnu kryptopeňaženku Chivo aktívnejším spôsobom okolo 20% obyvateľov. Jej vyžitie dáva zrejme najväčší význam pri remitenciách, pretože El Salvador je jedným z najväčších prijímateľov remitencii na svete. Pomocou BTC, Lightning Network a peňaženky Chivo môžu Salvádorčania na remitenciach výrazne ušetriť.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.