Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ekosystém kryptomien je stále atraktívny: Za prvý polrok sa investovalo do CeFi, DeFi a NFT viac, než za celý rok 2021!

Článok

Peniaze
Pixabay.com

Napriek tomu, že trh s kryptomenami zažil veľmi nevydarený prvý polrok a väčšia kryptomien je výrazne vzdialená svojich historických cenových maxím, záujem o investovanie do kryptomenovej infraštruktúry v prvom polroku 2022 naďalej prekvital.

Potvrdzuje to nová štúdia analytických firiem Messari a Dove Metrics, ktoré vypovedajú o tom, že v prvom polroku 2022 naprúdilo do centralizovaných financií (CeFi), decentralizovaných financií (DeFi), do NFT trhu a do všeobecnej kryptomenovej infraštruktúry celkovo 30,3 miliardy dolárov. Tie sa vyzbierali prostredníctvom 1199 rôznych kôl financovaní.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pre porovnanie je to za polrok viac financií, než sa týmto štyrom kategóriám podarilo vyzbierať v celom roku 2021, kedy sa v rámci 1313 kôl financovania vyzbieralo 30,2 miliárd dolárov.

Viac než jedna tretina zo zmieňovaných 30,3 miliárd dolárov naprúdila do sektora CeFi, ktorý získal 10,2 miliárd dolárov. CeFi je v rámci použitia podobné DeFi protokolom, no je v réžii konkrétnych entít – napríklad konkrétnych búrz (napr. CeFi na Binance). Väčšina investícii do CeFi bola zameraná na kryptoburzy, ktoré vyzbierali v prvom polroku celkovo 3,2 miliardy dolárov.

Sektor Web3 a NFT, ktorý skončil na druhom mieste, keďže získal od investorov 8,6 miliárd dolárov, čerpal najmä z investícii do NFT v spojení s herným priemyslom, do ktorého prišlo štyrikrát viac kapitálu, než do iných odvetví NFT. Išlo napríklad o investície do hier Axie Infinity, Aavegotchi, CryptoKitties, Galaxy Fight Club či Gods Unchained.

Väčšina financií smerujúcich do kryptopriemyslu pochádza zo strany hedžových fondov a VC firiem, ktoré sa snažia nájsť na trhu s kryptomenami „zlatú žilu“. Predovšetkým VC firmy sa spoliehajú na to, že výber jedného mimoriadne úspešného projektu im vykompenzuje straty z investícii do iných startupov, ktoré neuspejú.

Pokiaľ ide o hedžové fondy, tie sú podľa Johna Garveyho zo spoločnosti PWC zamerané na kryptomeny z dôvodu, že chcú mať náskok pred konkurenciou, ktorá ich zatiaľ prehliada. ,,Musia skúsiť niečo nove, iné, neortodoxné (aby uspeli),“ vysvetľuje.

Dopĺňame, že zmieňované investície sú zamerané najmä na budovanie infraštruktúry, či už ide o CeFi, DeFi alebo NFT sektor. V konečnom dôsledku tak zmieňovaných 30 miliárd dolárov nemá taký zásadný vplyv na aktuálnu cenu kryptomien, no vytvára potenciál pre rast daných projektov, ktoré z toho môžu čerpať v novom bullrune. Vo väčšine prípadov však ide o špekulatívne investície s vysokou mierou rizikovosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.