Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ekonomika USA sa otriasa v základoch. Súhlasí aj kritik Bitcoinu

Článok

usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pravdepodobne vašej pozornosti neušla správa, že v druhom štvrťroku 2020 zaznamenala americká ekonomika najhlbší prepad od roku 1947, kedy sa začali tieto údaje detailnejšie sledovať. Americké ministerstvo obchodu v vo štvrtok potvrdilo, že HDP krajiny sa v prepočte na celý rok znížil o bezprecedentných a šokujúcich 32,9%.

Nutné je taktiež uviesť, že od roku 1947 bol najväčším prepadom 10-percentný pokles v roku 1958 za prezidenta Dwighta Eisenhowera. Server CNBC následne upozornil, že porovnateľný prepad s tým aktuálnym sa udial len pred zhruba 100 rokmi v polovici roka 1921, teda ešte niekoľko rokov pred vypuknutím Veľkej hospodárskej krízy.

Pozrite si video súvisiace s témou: 

Situáciu, ktorú rapídne zhoršili ekonomické dopady pandémie koronavírusu (hoci nemožno tvrdiť, že predtým bola americká ekonomika v stopercentnej kondícii), sa snaží zachraňovať americká centrálna banka, teda FED, neustálym tlačením nových peňazí, čo je zo strany jednej skupiny analytikov, ku ktorých názoru sa prikláňajú aj mnohí fanúšikovia Bitcoinu, cesta k výraznej inflácii, teda znehodnoteniu dolára a taktiež obrovské zahrávanie sa s ohňom, nakoľko z toho môže vzniknúť až hyperinflácia.

CEO spoločnosti Panetera Capital Dan Morehead upozornil na šokujúcu skutočnosť, že Spojené štáty skrz FED vytlačili v júni viac peňazí, než za prvé dve storočia od jeho vzniku. ,,Posledný mesiac bol americký rozpočtový deficit 864 miliárd dolárov – bol väčší, než celkový dlh medzi rokmi 1776 až 1979,” uviedol.

Morehead, ktorý je fanúšikom Bitocinu, následne skonštatoval, aby sa ľudia zbavili fiatových peňazí a išli do Bitcoinu. Podľa jeho názoru u tejto kryptomeny neexistujú obavy z inflácie a preto je bezpečným prístavom podobne ako zlato.

Známy propagátor investícii do zlata Peter Schiff, ktorý sa zviditeľňuje častou kritikou Bitcoinu, v tomto s fanúšikmi kryptomien súhlasí.

V reakcii na vyjadrenia šéfa FEU Jeromeho Powella, ktorý uviedol, že FED má ešte veľkú škálu nástrojov ako môže riešiť zlú situáciu skrz tlačenie ďalších peňazí, udržiavanie úrokových sadzieb blízko nuly, či nákupu aktív, reagoval Schiff takto: ,,USA smerujú k jednému z najväčších inflačných období vo svojej histórii. Akákoľvek dôveryhodnosť, ktorú si nadobudol FED, sa úplne vyparí.”

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne