Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

ECB podniká kroky k harmonizácii regulácie kryptomien v EÚ

Článok

Európska centrálna banka
Zdroj: Unsplash.com

Európska centrálna banka (ECB) skrz svoju divíziu pre bankový dohľad oznámila, že plánuje podniknúť kroky vedúce k harmonizácii regulácii digitálnych aktív, ktoré by boli akýmsi štandardom pre krajiny v eurozóne.

Po schválení komplexného regulačného rámca MiCA (Markets in Crypto Assets) by v spolupráci s Bazilejským výborom pre bankový dohľad mal vzniknúť súhrn usmernení týkajúci sa možnosti expozícii európskych bánk voči kryptomenám. ECB tvrdí, že na posúdenie žiadosti o udelenie licencie na činnosti a služby súvisiace s kryptomenami bude uplatňovať kritéria zo smernice o kapitálových požiadavkách, ktorý je v platnosti od roku 2013.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Európska Centrálna banka tiež uviedla, že v súvislosti s trestnou činnosťou spájanou s kryptomenami sa bude spoliehať na orgány boja proti praniu špinavých peňazí (AML) a finančné spravodajské jednotky príslušných krajín. ,,Čím vyššia je zložitosť alebo relevantnosť kryptobiznisu, tým vyššia by mala byť úroveň znalostí a skúsenosti v oblasti kryptomien. Senior manažéri alebo členovia predstavenstva s príslušnými znalosťami v oblasti IT a hlavní riaditelia rizík s rozsiahlymi skúsenosťami v tejto oblasti sú dôležitými zárukami.“

ECB tiež oznámila, že prebieha práca na analýze úlohy, ktorú môžu kryptomeny zohrať v Európe a tiež poukázala na výsledky štúdie z 2. augusta, podľa ktorej je potenciálne európske CBDC lepšou voľbou pre cezhraničné platby než Bitcoin.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.