Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ebay sa od roku 2013 vyhýbal kryptomenám. Teraz naznačil, že ich môže prijať

Článok

Ebay
Pixabay.com

Generálny riaditeľ firmy Ebay Jamie Iannone v pondelok naznačil, že by mohli na ich platforme začať podporovať platby kryptomenami a sprostredkovávať predaj NFT tokenov.

Jamie Iannone hovoril o spojení kryptomien a NFT toklenov s významným online trhoviskom Ebay počas včerajšieho rozhovoru pre CNBC v relácii „Squawk Box„, kde priznal, ž vo firme ,,skúmajú príležitosti”, ktoré prinášajú iné druhy platobných metód, pričom zmienil aj kryptomeny.

Zároveň poznamenal, že podrobne sledujú dianie okolo trhu s NFT tokenmi, čiže nezameniteľnými tokenmi fungujúcimi na Ethereum či iných smart chainoch. ,,Pozeráme sa na to a skúmame príležitosti, ako by sme ich mohli sprostredkovať na našom webe jednoduchým spôsobom,” priznal.

NFT tokeny si vyžiadali veľkú mediálnu pozornosť, keďže v prvom kvartáli 2021 podľa dát DappRaddar vygenerovali predaje v hodnote viac než 1,5 miliardy dolárov. Úspešné boli najmä v prípade predaja digitálneho umenia a rôznych digitálnych zberateľských sérii.

EBay sa doposiaľ téme kryptomien s výnimkou krátkodobej účasti na projekte Libra od Facebooku vyhýbal. Pritom v roku 2013 bol jedným z prvých veľkých hráčov, ktorý upozornil na Bitcoin, keď o ňom zverejnil animované video, v ktorom opisoval jeho funkcionalitu. EBay však krátko na to zmieňované video vymazal a až do 4. mája 2021 sa téme digitálnych aktív prakticky vyhýbal.

Zatiaľ nie je známe, či Ebay zvažuje ako digitálne platidlo práve Bitcoin. Tieto správy však možno vnímať ako prvý pozitívny krok smerom k decentralizovaným digitálnym aktívam zo strany významného hráča, ktorý je podľa portálu AssetDash aktuálne 329. najväčšou verejne obchodovanou spoločnosťou s kapitalizáciou zhruba 40 miliárd dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne