Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dve veľryby vybrali z Coinbase bitcoiny za miliardu dolárov

Článok

Bitcoin veľryba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Už niekoľkokrát sme v rámci našich článkov spomínali, že burza Coinbase Pro je obľúbenou platformou pre kúpu bitcoinov (BTC) americkými inštitúciami. Nuž a najnovšie pohyby na jej adresách naznačuj, že do Bitcoinu investovala nemalé peniaze ďalšia veľryba.

Ako informoval portál DeCrypt, v priebehu včerajšieho dňa odišli z peňaženiek Coinbase bitcoiny v hodnote takmer jednej miliárd ydolárov. Konkrétne išlo o 13 204 BTC, ktoré zamierili na adresy doposiaľ neznámych investorov.

Konali dve veľryby?

Whale Alert najprv postrehla 36 rôznych transakcií v hodnotách medzi 351 BTC 391 BTC realizovaných v priebehu štyroch hodín. V danom čase boli tieto transakcie v hodnote približne trištvrte miliardy dolárov.

Okrem toho Whale Alert neskôr upozornila na ešte jednu veľkú samostatnú transakciu v hodnote až 4501 BTC, ktorá taktiež opustila práve burzu Coinbase.

Pri súčte týchto transakcií išlo o hodnotu približne jednej miliardy amerických dolárov.

https://twitter.com/whale_alert/status/1363338662293962752

Otázne je, či všetky transakcie patrili jednej entite, alebo minimálne dvom. Ich charakteristika naznačuje, že menšie transakcie v celkovej hodnote 13 204 BTC mohli patriť jednej a druhá väčšia transakcia 3501 BTC druhej inštitúcii.

Naposledy došlo k takýmto veľkým nákupom bitocinov z Coinbase 31. januára 2021, kedy sa z nej presunulo na neznáme peňaženky 15 200 BTC. V tom čase CEO firmy CryptoQuant Ki Young Ju povedal pre Decrypt, že je to najsilnejší bullish signál na trhu, pretože týmto odlivom sa potvrdil záujem inštitúcii kupovať Bitcoin aj za súčasné vysoké ceny.

Najnovší odliv BTC z Coinbase na neznáme peňaženky si teda nemožno vyložiť zrejme inak, než tak, že BTC akumulovala ďalšia veľká inštitúcia, ktorej nevádi, že stojí už vyše 50 000 USD. Otázne je len to, ktorá to bola.

Najpravdepodobnejším scenárom je aktivita firmy Microstrategy, ktorá v piatok uzavrela predaj konvertibilných zmeniek v hodnote 1,05 miliardy dolárov. Už predtým avizovala, že celú sumu, ktorú ich predajom nadobudne, investuje práve do BTC. Otázne však je, či dokázala obchod realizovať tak rýchlo, alebo konala iná veľká firma a k nákupom Microstrategy ešte len dôjde.  Okrem toho Microstrategy v minulosti kupovala BTC postupne priamym aktívnym tradingom a nie skrz OTC (mimoburzový obchod).

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.