Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Druhá najstaršia banka USA priznáva vážny focus na kryptomeny

Článok

State Street
Kryptonovinky, koláž Canva.com

State Street, druhá najstaršia banka v Spojených štátoch amerických, ktorá spravuje aktíva v hodnote vyše 3,1 bilióna amerických dolárov, priznala, že poskytne infraštruktúru pre vybudovanie významnej obchodnej platformy pre veľkých inštitucionálnych investorov zaujímajúcich sa o kryptomeny a možno ju v neskoršej fáze začne používať aj ona sama.

Zo štvrtkového oznámenia State Steeet vyplýva, ž jej obchodné technologické rameno Currenex spolupracuje s londýnskou spoločnosťou Pure Digital, aby spoločne vybudovali infraštruktúru pre platformu zameranú na inštitúcie, ktoré by chceli vo veľkom obchodovať digitálne aktíva.

,,Currenex je nadšený, že môže využiť naše skúsenosti a odborné znalosti na trhu obchodovania s devízovými aktívami a poskytnúť spoločnosti Pure Digital našu robustnú technológiu a infraštruktúru pre túto vzrušujúcu novú iniciatívu obchodovania s digitálnymi menami,” uviedol globálny šéf State Street pre globálne trhy David Newns.

 

Samotný gigant State Street by mohol túto platformu používať v dohľadnej budúcnosti. Naznačila to Lauren Kileyová, generálna riaditeľka Pure Digital: ,,Taký je zámer. State Street je jednou z mnohých bank, ktoré budú túto platformu využívať. Pozeráme sa do polovica roka 2021, hoci žiadny dátum nie je pevne stanovený.”

Kileyhová zároveň doplnila, že dohodu o možnej spolupráci podpísali aj niekoľkými ďalšími bankami. K jej vyjadreniu však hovorca State Street doplnil, že banka zatiaľ túto alternatívu len vyhodnocuje a k ničomu sa v tomto momente nezaväzuje.

Klieyová tvrdí, že banky sa v súčasnosti prebúdzajú a uvedomujú si, že kryptomeny už ďalej nemôžu ignorovať. ,,Buď nájdu spôsob, ako sa zapojiť a poskytovať služby, aby uspokojili dopyt ich klientov, alebo časom začnú strácať na svojom význame.”

Na rozdiel od kryptobúrz buduje Pure Digital OTC trh (priestor pre mimoburzové obchodovanie) s bilaterálnymi úverovými linkami a úplnou transparentnosťou, aby špičkové banky presne vedeli s kým dané kryptoaktíva obchodujú.

Campbell Adams, ktorý je zakladateľom Pure Digital, tvrdí, že práve takéto prostredie potrebujú veľké banky, aby mohli intenzívnejšie riešiť zapojenie sa do trhu s kryptomenami. ,,Svet digitálnych mien musí dorásť a dozrieť. Potrebuje vyvážené finančné inštitúcie zapojené do procesu výroby ceny. Primárny trh pre kryptomeny v skutočnosti neexistuje. Existuje mnoho rôznorodých zmenárni s rôznymi odlišnými pravidlami zapojenia sa. A to všetko sa prejavuje na rôznorodých trhových údajoch,” upozornil.

Produkt, ktorý chce Pure Digital v spolupráci s Currenex (ktorá poskytne infraštruktúru) priniesť, bude teda zameraný na vybudovanie robustného prostredia pre obchodovanie kryptomien na bankovej úrovni, nuž a State Street by mohla byť jednou z prvých veľkých bánk, ktoré ho začnú aktívne používať.

Zdroj: coindesk.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne