Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dôvera v kryptoburzy klesá – ľudia vyberajú bitcoiny v takmer rekordných množstvách!

Článok

bitcoin down
Canva.com, koláž Kryptonovinky

Dôvera v centralizované burzy klesá. Bitcoin prúdi do privátnych peňaženiek v takmer rekordných množstvách.

Po kolapse druhej najväčšej kryptoburzy na svete minulý týždeň investori do Bitcoinu čoraz viac presúvajú svoje aktíva na privátne peňaženky. Naznačujú to dáta analytickej platformy Glassnode. V príspevku z 13. novembra na Twitteri oznámili, že odliv Bitcoinov z búrz dosiahol takmer historické úrovne – 106 000 BTC za mesiac.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podobná situácia nastala len trikrát – v apríli 2022, júni/júli 2022 a novembri 2020. Taktiež počet bitcoinových peňaženiek vyberajúcich BTC z búrz vzrástol 9. novembra na približne 90 000. Odlivy bývajú zvyčajne býčím signálom. Súčasná situácia je však pravdepodobne výsledkom podlomenej dôvery v centralizované kryptoburzy.

V Glassnode poznamenali: „Zlyhanie FTX vytvorilo veľmi výraznú zmenu v správaní držiteľov Bitcoinov vo všetkých kategóriách.“

Od 6. novembra, keď sa začalo fiasko FTX, sa zmeny bilancie zvýšili vo všetkých veľkostiach BTC peňaženiek, pričom „krevety“, ktoré majú menej ako jednu mincu, vzrástli o 33 700 bitcoinov. Peňaženky veľrýb s viac ako 1 000 mincami zaznamenali nárast o 3 600 BTC.

13. novembra, edukátor pre Ethereum, Anthony Sassano povedal, že držitelia kryptomien by nemali držať svoje aktíva na centralizovaných burzách, pokiaľ aktívne neobchodujú s veľkými sumami. Michael Saylor z MicroStrategy povedal, že samospráva mincí bráni centralizovaným tretím stranám zneužívať svoju moc.

V Glassnode tiež oznámili, že stablecoiny, z ktorých mnohé stratili minulý týždeň svoju dolárovú hodnotu, prúdili na burzy zvýšeným tempom za posledný týždeň. 10. novembra prišlo na centralizované burzy viac ako 1 miliarda dolárov v stablecoinoch. Ich celková rezerva na všetkých burzách, dosiahla nové historické maximum 41,2 miliardy dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.