Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Došlo ku kapitulácii ťažiarov BTC? V krátkom slede presunuli 14 000 BTC

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Dáta onchain analytickej platformy CryptoQuant vypovedajú o tom, že ťažiari bitcoinu (BTC) v krátkom časovom úseku presunuli zhruba 14 000 BTC v celkovej hodnote viac než 300 miliónov dolárov.

Tieto transakcie ťažiarov BTC sa mali udiať v krátkom časovom slede od 14. júla, čím odstránili významnú časť doposiaľ držaných bitcoinových rezerv. Výsledkom bolo, že ich rezervy klesli na najnižšiu úroveň júla 2021, čo bolo mimochodom obdobie, počas ktorého našiel BTC svoje dno po tom ako Čína v máji 2021 zakázala ťažbu BTC. Cena BTC vtedy klesla zo 64 000 USD na 29 000 USD, aby následne do novembra 2021 stúpala až k doposiaľ historickej úrovni 69 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rezervy bitcoinových ťažiarov k 18. júlu napokon činili 1,8 miliónov BTC k 18. júlu, čo je o 14 000 BTC menej, než pred 4 dňami.

Analytik CryptoQuant Edris skonštatoval, že tento odliv BTC z ich rezerv je povzbudivým znamením, pretože ťažiari prispievajú svojimi výpredajmi k vytvoreniu makro cenového minima BTC. ,,Bitcoinoví ťažiari konečne kapitulujú. Cena BTC sa v posledných niekoľkých týždňoch konsolidovala na úrovni 20 000 USD, čo investorov prinútilo premýšľať, či prebieha fáza akumulácie alebo distribúcie. Pri pohľade na graf rezerv ťažiarov sa zdá, že je tomu tak v druhom prípade.“

S týmto názorom sa stotožnil aj Alex Kruger, makroanalytik špecializujúci sa aj na kryptoaktíva, ktorý poznamenal, že júnové predaje bitcoinov ťažiarmi sú jasným znamením kapitulácie, čo je síce pojem, ktorý neznie optimisticky, no pre investorov môže znamenať, že bitcoin je blízko finálneho dna a teda aj úrovni, pri ktorých sa ho opäť oplatí akumulovať.

Ťažiari BTC predávajú bitcoiny najmä z dôvodu, aby mohli financovať svoje podnikanie. ,,Vzhľadom k rastúcim nákladom na elektrinu a prudkému poklesu ceny BTC môžu byť náklady na ťažbu BTC pre niektorých ťažiarov vyššia než ich cena. S vysoko sledovanými správami o reorganizácii ťažiarskych spoločnosti, ktoré používali ich vybavenie ako kolaterál na požičiavanie si peňazí, môže byť ťažobný priemysel pod rastúcim tlakom,“ povedal k téme analytik Citi Joseph Ayoub.

K predaju značnej väčšiny držaných bitcoinov (7 202 BTC) pristúpila v júni napríklad  verejne obchodovaná spoločnosti Core Scientific, čo potvrdil aj jej CEO Mike Levitt. ,,Ťažime a profitujeme z bitcoinov, avšak naše  náklady, výdaje a záväzky sú v dolároch,“ vysvetlil dôvod, prečo musia siahať do rezerv popri tom ako poznamenal, že ich ťažba je stále zisková s približne 50% maržou v celom odvetví, hoci ide o výrazný pokles od 80%.

Levitt tiež uviedol, že ohľadom budúcnosti ich podnikania je optimistický, pretože prakticky každý dolárový nárast ceny BTC je 100% prevádzkovým príjmom pre ťažiarov. ,,Všetci by sme hlasite jasali, ak by sa bitcoin dostal späť na 35 000 či 40 000 USD. O tom niet pochýb.“

Pre ťažiarov je najdôležitejšia ich efektivita, čo potvrdil aj Levitt. ,,Ak ceny  klesajú, globálny hashrate – respektíve konkurencia pri produkcii bitcoinov klesá, pretože zo siete odchádzajú menej efektívni ťažiari,“ vysvetlil, čím naznačil, že počas medvedích trhov sa sektor ťažby BTC akoby zbavoval tých, ktorí nepodnikali dostatočne efektívne a pre tých, ktorí tak robia, je odmenou tou, že môžu vyťažiť viac BTC, pretože konkurencia je v danom momentee menšia.

Tieto okolnosti sa pritom stávajú z časti realitou, nakoľko hashrate klesol na 190 EH/s z 230 EH/s, v čase kedy bol v úvode júna na historických maximách, čo znamená, že pre ťažiarov, ktorí nezmenili tempto ťažby, je aktuálne o čosi jednoduchšie vyťažiť ďalšie BTC než pred časom.

Zdroje: cointelegraph.com, cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.