Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Do Kwon si mal mesačne vyplácať z LUNA 80 miliónov dolárov – obvinenia však vyvracia

Článok

luna
Zdroj: Unsplash.com

Zakladateľ „skrachovaných“ projektov kryptomeny LUNA a algoritmického stablecoinu UST Do Kwon vyvrátil tvrdenia, podľa ktorých si mal počas zlatej éry týchto projektov každý mesiac vyplácať odmenu 80 miliónov dolárov a to po dobu troch rokov.

Špekulácie, ktoré cez víkend šíril užívateľ FatManTerra, tvrdia, že Do Kwon sa spolupodieľal na odčerpávaní likvidity z LUNA (dnešná LUNA Classic) a UST (dnešná TerraUSD Classic) pred krachom ich ekosystémov tým, že za ne nakupoval stablecoiny Tether (USDT).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podozrenia Do Kwon však vyvrátil a kryptomenovej komunite odkázal: ,,Malo by to byť síce zrejme, ale opakujem, tvrdenie, že som z čohokoľvek vybral 2,7 miliardy dolárov, je kategorický nepravdivé.“

Do Kwon na svoju obhajobu doplnil, že ak by išlo o pravdu, nevlastnil by dnes väčšinu svojich tokenov LUNA (dnešné LUNC), ktoré boli jeho jediným príjmom za posledné dva roky, ktoré dostával od TerraForm Labs (TFL).

,,Nepovedal som veľa, pretože sa nechcem tváriť ako obeť, ale pri crashi LUNA som stratil väčšinu toho čo som mal,“ doplnil naznačujúc, že krach kryptomeny LUNA ho vyšiel finančne rovnako draho ako iných investorov.

Cointelegraph k téme dopĺňa že jeden z vývojárov tímu Abchor Protocol známy pod pseudonymom Mr. B. mal Do Kwona viackrát varovať, že ekosystém je pre vysoké úrokové sadzby navrhnutý zle a hrozí jeho kolaps. ,,Od začiatku som si myslel, že sa to zrúti (sám som to dizajnoval) a zrútilo sa to o 100%,“ poznamenal a doplnil, že Kwonovi navrhoval zníženie sadzieb, aby zostal systém stabilný, no on ho nevypočul.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.