Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Do kryptomien investujú najmä bohatí Američania, na transakcie ich používajú chudobnejší, tvrdí štúdia Fed

Článok

usa
Zdroj: Unsplash.com

Fed vo výročnom reporte naznačil, koľko Američanov vlastní kryptomeny a do akej kategórie z pohľadu príjmov patria.

Rada federálneho rezervného systému Spojených štátov amerických (Fed) zverejnila deviatu výročnú správu týkajúcu sa verejného blahobytu amerických domácnosti. Jej závery sa odvolávajú na prieskum, do ktorého sa zapojilo medzi októbrom a novembrom 2021 11 tisíc Američanov.

Správa Fed na úvod uviedla, že finančná prosperita v USA je najvyššia od začiatku uverejňovania týchto reportov, pričom 78% dospelých Američanov “sa má dobre alebo žije finančne pohodlne”, čo predstavuje za posledné tri roky nárast o 3%.

Kryptomeny má aspoň 12% dospelých Američanov

Štúdia Fed sa prvýkrát venovala aj kryptomenám. Zistilo sa, že 12% dospelých Američanov držalo alebo používalo kryptomeny v roku 2020, pričom 11% ich použilo ako investíciu, 2% na nákup alebo platbu a 1% ich poslalo priateľom alebo rodine.

Analýza tiež zistila, že kryptomenoví investori patrili do prevažne solventnejšej kategórie Američanov. ,,Investori vlastniaci kryptomeny mali neúmerne vysoké príjmy, takmer vždy mali tradičný bankový vzťah a zvyčajne mali aj úspory na dôchodok,“ opísal Fed priemerného krypto-investora v USA.

46% z týchto investorov malo ročný príjem presahujúci 100 000 USD alebo viac a 89%, ktorí neboli ešte na dôchodku, mali už nejaké dôchodkové úspory. Len 29% malo príjem pod 50 000 USD ročne.

Je rozdiel medzi investormi a tými, ktorí robia transakcie

S vyššie uvedeným je v silnom kontraste pohľad na tých, ktorí využívali kryptomeny výhradne na transakcie (nie investovanie). Ich profil sa totiž výrazne líšil oproti dlhodobým investorom, keďže 60% z nich malo príjmy nižšie než 50 000 dolárov ročne a 20% dokonca nižšie, než 25 000 USD.

Len 24% malo príjem presahujúci 100 000 USD ročne a 13% dokonca nemalo ani bankový účet. Zaujímavé je aj to, že z tých, ktorí používali kryptomeny na transakcie, nemala až štvrtina maturitu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.