Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Do Bitcoinu investoval už aj novozélandský penzijný fond

Článok

Nový Zéland Bitcoin
Canva.com, Pixabay.com, koláž Kryptonovinky

KiwiSaver Growth Strategy, dôchodkový fond spadajúci pod novozélandský New Zealand Wealth Funds Management, potvrdil, že investoval koncom roka 2020 časť svojich aktív do Bitcoinu.

James Grigor, ktorý je hlavným investičným riaditeľom New Zealand Wealth Funds Management priznal, že Bitcoin začali čoraz väčšími vnímať ako aktívum podobné zlatu a preto naň zbystrili pozornosť. ,,Ak radi investujete do zlata, nemôžete zľavovať v prípade bitocinu,” uviedol v rozhovore pre novozélandskú spravodajskú agentúru Stuff, v ktorom skonštatoval, že Bitcoin sa v nasledujúcich 5 rokoch objaví vo viacerých produktoch od KiwiSaver.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Grigor taktiež potvrdil, že prvé bitcoiny nakúpili už v októbri 2020, kedy mal Bitcoin hodnotu okolo 10 000 USD. Na nákup mali použiť až 5% spravovanej hodnoty v danom období a zaujímavé je, že ani teraz, keď Bitcoin oslebuje od svojich maxím a sú vo veľkom zisku k predaju údajne nepristupujú.

Analytik Willy Woo uverejnil tweet, v ktorom zverejnil výpočet, že ak sú uvedené tvrdenia správne, fond investoval v októbri do Bitcoinu približne 60 miliónov dolárov.

Grigor vysvetlil, že ich fond je väčšinou tvorený z tradičných tried aktív, avšak radi sa sústredia aj na ďalšie riskantnejšie príležitosti. V Bitcoine vidia triedu aktív, ktorá by mohla priniesť ľudom nádej nadobudnúť atraktívny dôchodok.

Portál Cointelegraph skonštatoval, že kým hedžové fondy a rodinné podniky sa o Bitcoin už zjavne zaujímajú, penzijne fondy sú zatiaľ v jeho adopcii o čosi pomalšie. Úspešné investície firiem, ako je tento novozélandský fond, by však mohli adopciu urýchliť.

CEO Grayscale Michael Sonnenshein už v januári skonštatoval, že aj zo strany penzijných fondov cítiť rastúci záujem. ,,Rýchlo rastie dopyt a aj veľkosť alokácii, ktoré uskutočňujú.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.