Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Decentralizovaná burza Binance DEX oficiálne spustená. Prichádza nová éra obchodovania s kryptomenami?

Článok

binance-dex
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dnes 23. apríla 2019 oznámila najväčšia kryptoburza na svete Binance oficiálne spustenie dlhoočakávanej decentralizovanej burzy Binance DEX fungujúcej na blockchaine Binance Chain.

Binance DEX (www.binance.org) umožňuje obchodovať s kryptomenami bez toho, aby boli vo vlastníctve samotnej burzy. Po celý čas tak majú trejderi svoje finančné prostriedky pod kontrolou vrátane privátnych kľúčov. Nepopierateľnou výhodou tejto funkcie je skutočnosť, že aj keby bola burza hacknutá, kryptomeny užívateľov by ukradnuté neboli.

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý je v kryptokomunite známy aj pod prezývkou “CZ”, uviedol v rozhovore pre CCN, že vývojársky tím Binance DEX intenzívne pracoval na tom, aby burza fungovala rýchlo, efektívne a riešila problémy so škálovateľnosťou.

,,Počas skušobného obdobia mnohí vývojári z komunity prispeli k tomu, aby sme použili nove funkcie a myšlienky, ktoré sa teraz premietli v hlavnom mainnete. Vývojári Binance DEX tvrdo pracovali na tom, aby fungovala čo najrýchlejšie. Sme radi, že môžeme predstaviť platformu pre komunitu a povzbudíme ňou viac projektov, aby preskúmali blockchain Binance Chain a výhody, ktoré ponúka,” škonštatoval Zhao.

Prichádza nová éra v obchodovaní krypto?

Binance DEX nie je ani zďaleka prvým pokusom o decentralizovanú kryptoburzu. Vzniklo ich už niekoľko, väčšina na blockchaine Ethereum. Ich hlavným problémom však boli obmedzenia v užívateľskom rozhraní (UI) a užívateľskom zážitku (UX). Tieto dva faktory spôsobili, že ani silný argument držania kryptomien pod vlastnou kontrolou neurobil tieto burzy atraktívne pre výraznejší počet obchodníkov, čo sa prejavilo v problémoch s likviditou.

Fred Ehrsham, ktorý je bývalým výkonným riaditeľom Goldman Sachs a spoluzakladateľom Coinbase si myslí, že doterajšie decentralizované burzy boli nezrelé. Majú nízku priepustnosť pri obchodovaní a čelia rovnakým výzvam, ako ich základne blokové reťazce, čo spôsobuje, že centralizované burzy majú oproti nim stále značnú výhodu.

Kľúčom k úspechu decentralizovanej burzy je zachovanie štandardov centralizovaných búrz predovšetkým v oblasti UI, UX, škálovateľnosti a efektívnosti. Binance tvrdí, že Binance DEX tieto podmienky spĺňa.

V oficiálnom stanovisku Binance je uvedené, že počas testnetu sa cez blockchain Binance Chain spracovalo približne 8,5 milióna transakcií, čo môže byť dostatočné množstvo na to, aby bola burza schopná zvládnuť aj veľký dopyt trejderov.

Changpeng Zhao tiež ubezpečuje, že Binance pokračuje v úzkej spolupráci s rôznymi projektmi a tímami, ktoré sa špecializujú na rozvoj ekosystému Binance DEX: ,,Veríme, že decentralizované burzy prinášajú novú nádej a nové možnosti, ktoré ponúknu dôveryhodný a transparentný finančný systém. Bez centrálnej úschovy finančných prostriedkov ponúka Binance DEX oveľa väčšiu kontrolu nad vlastným majetkom. Dúfame, že pre našu komunitu to prinesie viac slobody.

Kľúčová bude spoľahlivosť a škáľovateľnosť

Efektívnosť, najmä pokiaľ ide o trading, je rozhodujúca, pretože výpadky serveru alebo iné technické problémy by mohli spôsobiť obchodníkom straty. Ak obchodovanie na burze nebude plynulé, svoj cieľ nenaplní. Keďže ide o decentralizovanú burzu, ktorá je založená na blockchaine, výzva týkajúca sa škálovateľnosti a spracovávania procesov pomocou peer-to-peer protokolu, bude kľúčová.

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.