Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

David Kokavec: Na trhu s kryptomenami opäť cítiť optimizmus, náš Workshop môže zaujať aj nováčikov

Článok

David Kokavec
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Po čase sme sa opäť rozprávali s Davidom Kokavcom z projektu Kryptotrejder. Bavili sme sa o bitcoine, altcoinoch, ale aj o workshopoch pre traderov, ktoré chystajú v marci v dvoch najväčších slovenských mestách v Bratislave a Košiciach. 

Rok 2020 začal pre kryptomeny naozaj parádne. Trading je teraz určite oveľa väčšou zábavou. Myslíš si, že sme vstúpili do krypto bullrunu?

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Je to pravda. Opäť vidieť optimizmus, či už na Twitteri, ale aj v našich končinách. Ako som aj spomínal v poslednom rozhovore Halving je jeden z najsilnejších fundamentov. Čo sa mi páči viac, že tento rast nie je náhly, rýchly ale stabilný, takže môžme povedať, že postupne sa dostávame do bullrunu a čo sme mohli okrem nárastu Bitcoinu v januári vidieť je aj nárast altcoinov. Niektoré spravili 100-vky percent, čo sa mi podobá na bullrun v 2017. (Napríklad ETC, LSK, XTZ a ďalšie). Dodal by som však, že treba byť opatrný a vždy máš svoju vlastnú stratégiu a Money manažment.

Rozhovor s D. Kokavcom po návšteve kryptokonferencie v Rige: Halving je stále TOP fundamentom

Ako si spomínal darí sa aj altcoinom. Rast Bitcoinu ich zatiaľ neubíja tak, ako minulý rok, kedy dominancia BTC výrazne stúpla na ich úkor. Je podľa teba reálne, že by mohlo prísť nové bitcoinove all-time-high ruka v ruke s rastom altcoinov voči BTC?

Podľa analýz aj svetovo uznávaných trejderov, ktorých osobne sledujem, ako napríklad FilbFilb je to veľmi pravdepodobné. Dávam tomu šancu, aj keď je to len odhad a nebol by som z toho nahnevaný, ak by sa to neudialo. Veci majú svoj čas a Bitcoin je v najväčšom bullrune v histórii. Keď sa pozrieme na obdobie 10 rokov, tak neexistuje nič na svete, čo by malo tak vzostupný graf ako Bitcoin. Ročne minimá Bitcoinu tiež rastú čo je dobré znamenie. Pri Bitcoine si všímam, že reaguje aj na geopolitickú situáciu, či už to bol atentát v Iráne alebo aktuálne koronavírus. Správa sa naozaj ako bezpečný prístav a v čase svetovej neistoty rastie.

Vy chystáte v Bratislave a Košiciach trading workshopy. Sú určené aj pre začiatočníkov? Čo všetko sa tam môže záujemca dozvedieť?

Prinášame dva Workshopy v dvoch najväčších mestách na Slovensku. Prvý sa uskutoční 7.marca v Bratislave a druhý 14. marca v Košiciach. Budú určené každému, kto to s obchodovaním myslí vážne a pre každého, koho už nebavia nudné teórie o grafoch a chce sa naučiť obchodovať v praxi. Celé stretnutie bude veľký zážitok s individuálnym prístupom, keďže pracovať budeme v skupinke a bude nás maximálne 15 ľudí. Nad tuto kapacitu nepôjdeme a navyše ani priestory nám to nedovolia. Veľkou výhodou bude, že budeme v reálnom čase vstupovať do obchodu a spoločne sa učiť sledovať ten graf. Báť prísť sa nemusia ani začiatočníci. Učiť sa budú po boku našich traderov Ing. Mareka Jendrala a Romana Sanetrika. Ste srdečne vítaní.

Je trading kryptomien iný než trading na akciových trhoch? Teraz na mňa zo všetkých kútov vyskakujú informácie o bullrune akcii Tesla. Čo si myslíš o tom, ako kopíruje graf Bitcoinu z roku 2017? Blíži sa prasknutie bubliny?

Tesla prekvapila aj mňa. Čakal som nárast, rozhodne však nie taký. Akciový trh sledujem a sám aj obchodujem na akciovom trhu, napríklad využívam platformu Naga. Akcie tiež reagujú na geopolitickú situáciu, čo môžme vidieť aj na rope. Najprv šla na približne 64$ a neskôr ani nie do jedného mesiaca padla pod 50$. Sú to extrémy. Také veľké pohyby nie sú zvyčajne, ale tento rok mi aj akcie svojou volatilitou občas pripomínajú kryptomeny. Keď sa vrátim k Tesla, tak ja by som už nedokupoval. V takýchto exterémoch zvyknem brať profit a byť spokojný. Ak bude naďalej rásť ekonomika pokojne môže aj Tesla, ale “môj profit” by som už nechal mimo toho.

Budem trochu osobný. Ja nie som trader a ani ma neláka stať sa ním. Možno by však nebolo na školu vedieť aj bez aktívneho tradingu kedy kupovať a kedy predávať. Hlavne v dlhodobom horizonte. Budete hovoriť na workshope aj o takejto stratégii, ktorá by mohla osloviť HODL-erov? Mám tým na mysli holderov, ktorí sú cenovými špekulantmi a teda BTC (respektíve nejaký ich obľúbený altcoin) nehodlujú preto, že s ním chcú o 10-20 rokov bežne platiť. 

Dobrá otázka, musím povedať, že trading bude zameraný hlavne na ľudí, ktorí sa venujú alebo chcú venovať trejdingu na pravidelnejšej báze. Každopádne aj hodler by si vedel od nás odniesť stratégie, ktoré vie využívať pri dlhodobom tradingu. Zdôrazňujem vysoko individuálny prístup a to znamená diskusiu, kde sa ľudia budú môcť priamo pýtať na konkrétne veci. Každý sa dostane k slovu, čo garantuje limitovaný počet ľudí a to je 15 na jeden seminár.

Na záver poprosím základné info o workshope. Koľko stojí, kde sa bude konať a koľko máte ešte voľných miest…

Ako som spomínal na začiatku, workshop sa bude konať 7.3. v Bratislave v SPACE UP – Coworking a 14.3. v Košiciach v Monopol Space. Predaj sa spustil len nedávno. Ako ale pozerám, tak už teraz je to celkom zaplnené. Máme ešte 6 voľných miest v BA a 5 voľných miest v KE. Cena lístkov je aktuálne 99,-€ (je to akciová cena platná do 22. februára, potom sa cena upravuje na vyššiu, čo ale predpokladám, že už to môže byt vypredané). Ľudia v cene dostanú 3 intenzívne hodiny s Trejdermi – Ing. Marek Jendrál a Roman Sanetrik (bežne stojí 400 EUR), ďalej Online kurz TradinguV hodnote 198 EUR (kde sa vedia naučiť všetky tie teoretické veci, na ktoré nebude čas na workshope), Členstvo vo VIP skupine na mesiac v hodnote 58 EUR a Bonusové materialy (e-booky o Tradingu + zvládanie krízovych situácii na trhu v hodnote 112 EUR). Keď si to človek všetko zráta osobitne by ho to stálo 768,€. Samozrejme, že snažíme sa robiť veci cenovo dostupné pre všetkých a tak kto má naozajstný záujem určite nebude ľutovať a odíde s kopou užitočných informácií. Viac informácii nájdete tu.

Workshop

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.