Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ďalšie využitie Bitcoinu? Vo Vancouveri bude vykurovať byty!

Článok

Vancouver
Zdroj: Pexels.com

Kanadský ťažiar kryptomien MintGreen bude sprostredkovávať teplo, ktoré vygeneruje počas ťažby Bitcoinu, na vykurovanie bytov v populárnej mestskej časti kanadskej metropoly Vancouver.

MintGreen oznámil, že od roku 2022 zaháji intenzívnu spoluprácu s Lonsdale Energy Corporation, ktorej bude dodávať teplo na vykurovanie 100 obytných a komerčných budov v North Vancouver, mestskej časti Vancouveru so zhruba 155 tisíc obyvateľmi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kryptomenová ťažobná spoločnosť tvrdí, že jej technológia “digitálnych boilerov” dokáže získať naspäť viac ako 96% elektrickej energie použitej pri ťažbe Bitcoinu, čím dokáže zabrániť 20 000 metrickým tonám skleníkových plynov na megawatt dostať sa do atmosféry. Získaná energia bude teda nadobudne ďalšie využitie a to práve v prípade vykurovania bytov a kancelárii v meste, kde sú počas zimy bežné teploty aj mínus 20 stupňov Celzia.

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1448687802430992388

,,Severný Vancouver bude prvým mestom na svete, ktoré bude vykurované vďaka Bitcoinu. V snahe o dekarbonizáciu budú mesta v chladnejších klimatických podmienkach čoraz častujúce prechádzať na ťažbu Bitcoinu,” komentoval tuto zaujímavú novinku Alex Gladstein.

Firma MintGreen nadviazala partnerstvo aj s vancouverskou firmou na výrobu morskej soli a kanadskou spoločnosťou vyrábajúcou whiskey Shelter Point Distillery. Obom týmto spoločnostiam taktiež začne predávať “tepelný odpad” z ťažby BTC na prevádzku ich zariadení.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.