Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ďalší ťažiar v problémoch? Príjmy Hive Blockchain klesajú

Článok

Bitcoin ťažba
Zdroj: Unsplash.com

Príjmy spoločnosti Hive Blockchain klesli medziročne o 44% napriek celkovému nárastu ťažobnej produkcie o 31%.

Podľa zverejnenia príjmov za tretí štvrťrok, tržby ťažobnej spoločnosti Hive Blockchain klesli medziročne o 44% na 29,6 milióna dolárov (USD). Počas toho istého obdobia sa čistý zisk spoločnosti znížil z 59,8 milióna USD v predchádzajúcom štvrťroku na stratu 37 miliónov USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Čistý príjem Hive Blockchain bol však výrazne vyšší ako príjmy v druhom kvartáli. Spoločnosť zaznamenala zisky v hodnote viac ako 22 miliónov USD z Bitcoinov (BTC) a Etherea (ETH), ktoré ťažila. Hoci neutrpeli kapitálové straty na minciach, zaznamenali straty vyplývajúce z opotrebovania svojich ťažobných zariadení vo výške 26,2 milióna USD.

Straty ťažobnej spoločnosti sa zintenzívnili aj napriek zvýšeniu ťažby. Hive Blockchain medziročne vyťažila o 31% BTC viac ako v 2. štvrťroku 2022, čo je celkovo 858 mincí.

K celkovému zvýšeniu produkcie prispelo aj otvorenie nového ťažobného oddelenia v New Brunswick. To zvýšilo množstvo ich ťažobného hardvéru o viac ako 17 300 ASIC minerov. Výkonný predseda predstavenstva Frank Holmes vyjadril svoj optimizmus o operáciách spoločnosti:

„Strategicky sme si nepožičiavali vysoké sumy na náš ťažobný hardvér ani sme neviazali naše Bitcoiny na drahé pôžičky, takže naša súvaha zostáva zdravá na to, aby prekonala túto búrku. Veríme, že náš fixný dlh s nízkym úrokom, atraktívne ceny zelenej obnoviteľnej energie a vysoko výkonné energeticky efektívne ASIC minere nám pomôžu prežiť túto kryptozimu.“

Spoločnosť však varovala pred vyššími prevádzkovými nákladmi v budúcnosti v dôsledku rekordne vysokých hodnôt hash-rate. V súčasnosti Hive Blockchain zahŕňa približne 0,85% hash-rate. Na konci štvrťroka firma oznámila, že má vo svojej súvahe 1 116 BTC v hodnote 48,4 milióna USD a 25 154 ETH v hodnote 74,7 milióna USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.