Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ďalší Satoshi Nakamoto: Číňanka žiada o copyright na Bitcoin whitepaper

Článok

Satoshi Nakamoto
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Je to len niekoľko dní od momentu, kedy kryptopriestor šokovala správa o tom, že austrálsky podnikateľ Craig Wright získal copyright na zakladajúci dokumentu Bitcoinu známy pod pojmom Bitcoin white paper. Jeho zástupcovia následne prezentovali túto správu tak, aby komunita nadobudla dojem, že Americký úrad pre autorské práva uznal, že Craig Wright je tajomný zakladateľ kryptomeny Bitcoin známy pod pojmom Satoshi Nakamoto.

Táto informácia spôsobila, že cena kryptomeny Bitcoin SV, ktorej je Wright v súčasnosti hlavným predstaviteľom, posilnila okamžite o viac než 100%. Ako sa však neskôr vysvetlilo, skutočnosť, že Úrad pre autorské práva registroval žiadosť Wrighta o copyright na Bitcoin whitepaper, v skutočnosti nič neznamená. Tento úrad totiž nijakým spôsobom neoveruje či ide alebo nejde o pravdivú informáciu.

Dnes sme sa však dozvedeli, že Craig Wright nie je jedinou osobou, ktorá si nárokuje právo na tento dokument, ktorý vznikol v roku 2008 ešte predtým, než bol vyťažený prvý Bitcoin. 24. mája na rovnaký úrad podala žiadosť o copyright aj bývalá členka kryptozmenárne Bibox Číňanka Wei Liu.

Zatiaľ nie je známe, čo bolo skutočnou motiváciou Wei Liu k tomu, aby sa aj ona pokúsila získať autorské práva na Bitcoin whitepaper. Špekuluje sa, že tak mohla urobiť jednoducho z dôvodu, aby tým skomplikovala pozíciu Wrighta. A ktovie, možno podobnú žiadosť podajú aj ďalší jedinci.

Wei Liu v súdnych sporoch pritom nie je žiadny nováčik. S Bibox viedla spor týkajúci sa vlastníctva tejto spoločnosti.

John McAfee, ktorý je dlhodobým kritikom Wrighta, ktorého zosmiešňuje kvôli tomu, že si privlastňuje pseudonym Satoshi Nakamoto, hoci neposkytol doteraz žiadny relevantný dôkaz, medzitým vyzýva komunitu, aby hromadne podávala žiadosti o copyright na Bitcoin whitepaper. McAfee pritom len nedávno avizoval, že skutočnú totožnosť Satoshiho Nakamota pozná, no nemôže ju prezradiť, pretože by to ohrozilo jeho vlastný spor a americkou vládou, kvôli ktorému ušiel z USA.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.