Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Dá sa cestovať iba s využitím kryptomien?

Článok

cestovanie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Za posledných niekoľko rokov zaznamenali kryptomeny prudký nárast popularity. V našom hlavnom meste dokonca otvorili kaviareň, kde za lahodný nápoj zaplatíte výhradne nimi. Ranná vzpruha však nie je jedinou komoditou, ktorú si napríklad za Bitcoin dokážete kúpiť.

Dnes viete digitálnou menou zaplatiť nielen za tovar bežnej spotreby, ale aj luxusný automobil, lístky na šport, či nehnuteľnosť. Mimoriadne obľúbeným sa stáva tzv. kryptocestovanie. Ako už názov napovedá, využívate pri ňom výhradne toto platidlo. Oproti svojej bežnej alternatíve skrýva viacero výhod, napríklad vyššiu mieru súkromia, bezpečnosti a nižšie sprostredkovateľské poplatky.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Je však reálne, aby ste za celú cestu zaplatili iba kryptomenami?

Bitcoin

Bez (krypto)peňaženky ani na krok

Vyrazili ste niekedy na dovolenku bez peňazí? Určite nie, pretože stopom ďaleko nezájdete. Takisto pri cestovaní pomocou kryptomien platí, že bez financií sa nepohnete. V tomto prípade sa vám núkajú dve alternatívy, ako obnosom disponovať:

  • softvérová peňaženka – často sa používa aj prívlastok online. V podstate sa jedná o aplikáciu, napríklad na mobile, desktope či tablete, ktorá eviduje výšku vášho kryptokonta. Zvyčajne si za účelom platby vyžaduje pripojenie k internetu, nie je to však pravidlom.
  • hardvérová peňaženka – fyzický nosič, nazývaný aj trezor, na ktorom je kryptomena v určitom množstve zašifrovaná. Platba prebieha pripojením k terminálu alebo PC. Oproti softvérovým peňaženkám disponuje viacerými výhodami.

Prvá nevyhnutnosť cestovania pomocou kryptomien je teda jasná. Peňaženka.

Myslite na bezpečnosť

Keďže ide v podstate o digitálnu „hračku“, nesie so sebou isté riziká, aké kožený doplnok vo vrecku nohavíc nie. Opatrnosť je teda namieste a odporúčame poriadne sa zabezpečiť. Neznamená to len kontrolu toho kedy, ako a kde sa pripájate, ale napríklad aj využívania systému dvojfaktorovej autentifikácie. Kryptozlodeji sú minimálne rovnako nebezpeční, ako tí „offlinoví“.

Ako na letenky a ubytovanie za kryptomeny?

Nie je žiadnym tajomstvom, že nie všetky spoločnosti akceptujú digitálne platidlá. Často to znamená, že človek sa musí prispôsobiť reáliám. Napríklad odletieť z inej lokality, než by to robil štandardne.

Pýtate sa, kde kúpite letenku za kryptomenu? Možností je viacero, stále ďalšie a ďalšie spoločnosti rozširujú svoje obzory. Medzi najznámejšie patria CheapAir.com, španielska Destinia, či lotyšská aerolínia airBaltic. Zabúdať netreba ani na poistenie, snáď najpopulárnejším je služba fizzy od spoločnosti AXA.

pasy

Letenku už máme, čo ďalej? Ubytovanie. Verte či neverte, dnes nájdete už aj päťhviezdičkové hotely, ktoré akceptujú kryptomeny. My, bežní smrteľníci, nájdeme ubytovanie napríklad aj na stránkach leteckých spoločností (spomínané CheapAir.com či Destinia), alebo využijeme služby na mieru – CryptoCribs, LOCKTrip či TravelbyBit.

Bývanie

Prostredníctvom viacerých z týchto stránok si dokážete napríklad aj prenajať auto.

O čosi náročnejšie to už je pri každodenných nákupoch a stravovaní sa. Málo prevádzok a obchodov totiž akceptuje kryptomeny. Záchranou, najmä vo väčších mestách, môžu byť kaviarne, kde za konzumáciu zaplatíte výhradne iba kryptomenami.

Neostáva nič iné, iba si na internete zistiť, ako je na tom destinácia, kam cestujete. Na prehľad možností môžete využiť CoinMap, na ktorej si pozriete všetky miesta, na ktorých kryptomenami zaplatíte. Keďže CoinMap funguje na základe informácií od používateľov, predtým, než sa niekam vyberiete, overte si, že podnik je stále otvorený.

Platba Bitcoinom

Pomôcť môže lokálna kryptokomunita

Či už pred cestou, alebo priamo v mieste, kde ste práve docestovali, užitočným zdrojom informácií môže byť lokálna kryptokomunita. Je to príjemný spôsob, ako nadviazať kontakt s ľuďmi, ktorí sledujú dianie okolo krypta a poradia vám, kde s kryptomenami pohodlne zaplatíte.

Oslava

Ak vyhľadáte krypto skupiny na Facebooku, Couchsurfingu alebo iných platformách, už pred cestou môžete získať zaujímavé informácie, ktoré vám pomôžu pri plánovaní.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.