Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CryptoWhale volá na poplach – bitcoiny vraj predáva veľká veľryba. Ki Young Ju to označuje za FUD

Článok

Veľryby
zdroj: Pexels.com

Jeden z najsledovanejších Twitter kanálov zameraných na kryptomeny s názvom CryptoWhale, ktorý je známy svojimi pesimistickými „tweetmi“ častokrát označovanými za FUD (šírenie poplašných správ) upozornil na veľké transakcie BTC z adresy bitcoinovej veľryby, ktoré mali byť poslané na burzy s cieľom ich predaja.

Takéto informácie na prvý pohľad pôsobia pre cenu BTC veľmi nepríjemne, nakoľko veľké presuny bitcoinov na burzy môžu znamenať, že sa ich chystá daný investor predať, čo by mohlo tlačiť cenu výrazne dole. Obzvlášť ak ide o prevody bitcoinov z adresy veľkej veľryby, ktorá drží bitcoiny hodnote vyše 2 miliárd dolárov a len za jediný deň urobila transakcie v hodnote 361 686 300 dolárov, ako to uviedol vo svojom tweete z 19. júla práve kanál CryptoWhale.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šéf analytickej platformy CryptoQuant Ki Young Ju však účet CryptoWhale nepriamo obvinili zo šírenia poplašných správ (FUD). Transakcie, na ktoré poukazoval, totiž podľa ich názoru sú v réžii kryptomenovej burzy a nie jedinca, pričom s najväčšou pravdepodobnosťou ide o burzu Gemini. Ki Young Ju k tomu dodal: ,,Čo je jednoznačné je , že toto nie sú depozity človeka na horúce peňaženky zmenárne s cieľom predať bitcoiny. To v žiadnom prípade.“

K téme sa vyjadril aj dnes ráno, kedy doplnil: ,,Interné transakcie sa zdá sa blížia ku koncu. Zvyšok bitcoinov držaných adresou začínajúcou „1P5Z…“ sa presunula na adresu „1LQoW…“. Teraz táto nová studená peňaženka má viac ako 103 tisíc BTC, a 29 tisíc BTC na ňu ešte môže prísť. Dajte mi vedieť, ak veríte naratívu že nejaká veľká veľryby predáva svoje bitcoiny.“

Ki Young Ju pri analýze onchain transakcii tiež zistil, že adresa začínajúca „1FzW…“ má väčšinu väzieb s horúcimi peňaženkami začínajúcimi “1NYA..” a „bc1quq…“,ktoré nepatria Coinbase ani Okex. Ide o peňaženky, ktoré boli identifikované ako peňaženky burzu Gemini.

CEO Cryptoquant následne upozornil, že mnoho onchain analytikov si ich nesprávne zamieňa, pričom bitinfocharts ich označuje ako adresy patriace burze OKExwhalealert zas tvrdí, že patria Coinbase. Platforma CryptoQuant však v tomto tweete vysvetľuje, prečo ide o adresy patriace Gemini:

Zdroj: Twitter

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.