Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Črtajú sa pre kryptomeny lepšie časy z pohľadu SEC?

Článok

Gary Gensler
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Renomovaná spravodajská agentúra Reuters informovala, že budúci americký prezident Joe Biden už rozhodol o svojom nominantovi do pozície čela Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Mal by sa ním stať Gary Gensler, ktorý bol za vlády Baracka Obamu, kedy bol Biden viceprezidentom, šéfom Komisie pre komoditné futures (CFTC).

Gary Gensler po odchode z pozície šéfa CFTC, v ktorej za Obamovej vlády presadzoval mnoho nových ustanovení zákona Dodd-Frank Act súvisiaceho s riešením finančnej krízy vypuknutej v roku 2008, pracoval počas obdobia vlády Donalda Trump na prestížnej technologickej univerzite MIT, kde sa venoval výuke o digitálnych aktívach a blockchaine. To nahráva predpokladu, že Gensler by mohol zaujať v pozícii šéfa SEC pro-kryptomenový prístup.

Portál Cointelegraph k tejto zaujímavej informácii doplnil konštatovanie, že ak sa informácie o vymenovaní Genslera za šéfa SEC potvrdia, stane sa pravdepodobne najlepšie informovanou osobou o kryptomenách, ktorá kedy viedla tohto dôležitého regulátora.

Peirceová očakáva od SEC čerstvý pohľad na kryptomeny

Že príchod Garyho Genslera do pozície šéfa SEC by mohol byť pre kryptomeny dobrou správou naznačujú aj vyjadrenia členky komisie SEC Hester Peirceovej, ktora si získala v kryptomenovej komunite vďaka jej pozitívnym názorom na Bitcoin a technológiu blockchain prezývku “Kryptomama”.

Peirceová hovorila o tejto téme počas včerajšieho virtuálneho panelu, ktorý zorganizovala spoločnosť RealClearPolicy. Skonštatovala, že kryptomeny sú stále novou technológiou, u ktorej je ťažko predpokladať, čo napokon vo finále nášmu svetu prinesú. Z tohto dôvodu je podľa nej dôležité podporovať tuto technológiu, avšak popri tom držať zločincov, ktorí by ju chceli zneužiť, na uzde.

“Kryptomama” zároveň dala najavo, že sa jej nepáči snaha FinCenu obmedziť súkromie krypotomenových transakcií presadzovaním legislatívy, ktorá by vyžadovala identifikáciu držiteľov súkromných peňaženiek. Potvrdila tým, že chce, aby SEC prispela k väčšej ochrane finančného súkromia užívateľov.

Príchodom Garyho Genslera by sa mohlo Peirceovej v komisii SEC “lepšie dýchať”, nakoľko naznačila, že jej súčasní kolegovia sú voči novým technológiám až príliš konzervatívni. Hoci Genslera ako takéto nezmienila, uviedla, že výmenou vlády by mohol prísť do SEC “čerstvý pohľad” na to, ako sa majú kryptomeny regulovať.

Kongresman Patrick McHenry, ktorý bol taktiež členom diskusného panelu, sa vyjadril priamo na adresu Genslera. ,,Garyho svetonázor je dobre známy, pretože sa týka jeho predchádzajúcej úlohy v Obamovej vláde. Jeho názory však boli v mnohých ohľadoch formované jeho post-regulačnou kariérou  a myslím si, že má široké znalosti o finančných technológiách a finančných inováciách. V tomto ohľade mám pocit optimizmu, že môže priniesť premyslený prístup do svojej novej role regulátora.”

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.