Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Craig Wright opäť tvrdí, že je zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Prirovnáva sa k Jobsovi

Článok

Craig Wright
Craig Wright

48-ročný Austrálčan Craig Wright opakovane tvrdí, že je záhadným zakladateľom prvej kryptomeny Bitcoin. Popri tom sa prirovnáva k Stevovi Jobsovi.

Šéf spoločnosti nChain tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, teda človek, ktorý pod týmto pseudonymom zverejnil slávny Bitcoin white paper a komunikoval s komunitou okolo Bitcoinu až do roku 2011, kedy nechal Bitcoin „žiť vlastným životom”.

Hoci skutočná totožnosť Satoshiho Nakamota je naďalej neznáma a mnohí sa domnievajú, že pravdepodobne išlo skôr o skupinu, než jednotlivca, Wright sa napriek žiadnym podporným dôkazom neštíti označovať za zakladateľa najslávnejšej kryptomeny a prirovnávať sa ku nebohému Stevovi Jobsovi.

Tentokrát oživil svoje zjavne klamstvo v rámci článku publikovaného na medium.com, kde sa rozpísal o tom, aké mal s Bitcoinom pôvodné plány a že nie všetko vyšlo podľa jeho predstáv.

,,Keď Steve Jobs začínal, bol outsider. Bol odmietaný a bojoval za to, aby rástol produkt, ktorý budoval každým dňom. Pokus o vytvorenie alternatívnej verzia toho, čo som vytvoril, ide proti všetkému, čo som zastával. Napriek tomu som sa dostal do takejto pozície,” napísal Wright, čím nielen poukázal na údajnú podobnosť s Jobsom, ale aj vysvetlil, prečo začal podporovať fork Bitcoinu v podobe Bitcoin Cash, a neskôr Bitcoin SV.

Wright sa rozpísal aj o tom, ako ľutoval, že sa z Bitcoinu stal nástroj, ktorý bol využívaný na kriminálnu činnosť. V jeho začiatkoch totiž prekvital najmä na nelegálnych trhoch, bol využívaný na nákup drog a dokonca sponzoring terorizmu. Taktiež odsúdil to, že Julian Assange z Wikileaks a Ross Ulbricht zo Silk Road zneužili Bitcoin na nekalé nelegálne účely.

Kontroverzný vedec a biznismen zdôraznil, že vždy chcel Bitocin udržať v medziach zákona a teda zabezpečiť, aby boli transakcie v jeho blockchaine dopátrateľné.

Komisárka SEC naznačila, že oneskorenie regulácií môže pomôcť kryptomenám

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.