Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Chcete vedieť, aké a koľko kryptomien drží daná burza? CoinMarketCap prichádza s funkciou Proof of Reserves!

Článok

CoinMarketCap aplikácia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál CoinMarketCap, ktorý vlastní burza Binance, oznámil spustenie novej funkcie na svojej platforme, ktorá používateľom poskytuje aktualizované finančné prehľady o burzách v rámci Proof of Reserves.

Proof-of-reserve (PoR) kontroluje aktívne burzy s kryptomenami z hľadiska transparentnosti ich likvidity v danom momente. Podľa zverejnených informácii bude CoinMarketCap uvádzať celkové aktíva spoločnosti a jej pridružené adresy verejných peňaženiek spolu so zostatkami a aktuálnou cenou, aby si mohli užívatelia ľahšie overiť, či burza naozaj disponuje vysokou krytou likviditou.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CoinMarketCap uvádza, že ich nová funkcia bude aktualizovať údaje každých päť minút. 22. novembra spoločnosť na Twitteri zverejnila príručku pre používateľov, ako sa v nástroji orientovať.

V príspevku bola ako príklad uvedená burza Binance s viac ako 65 miliardami dolárov. Medzi ďalšie burzy so zverejnenými informáciami o PoR patria KuCoin, Bitfinex, OKX, Bybit, Crypto.com a Huobi.

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Binance Changpeng „CZ“ Zhao retweetol príspevok z CoinMarketCap s odkazom na stránku Binance. CZ bol medzi prvými, ktorí sa zaviazali poskytnúť PoR po prebiehajúcej kríze likvidity FTX a jej následnom bankrote.

Po vzore Binance začalo mnoho iných platforiem, ako Chainlink Labs, Bitfinex a Bybit, zverejňovať informácie o svojich finančných rezervách a likvidite v snahe o transparentnosť.

Poskytovateľ kryptomenových investičných produktov Grayscale však nezverejnil svoje Proof of Reservers kvôli obavám o bezpečnosť. Spoločnosť však zverejnila záznam od Coinbase Custody, ktorý overil, že Grayscale kryptomeny naozaj vlastní, no adresy peňaženiek zostali utajené.

Dôvod na ďalšiu paniku? Najväčší držiteľ bitcoinov odmieta prechod na Proof of Reserves

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.