Sme aj na sociálnych sieťach

EOS

Coinbase zalistovala EOS a vyjadrila sa k decentralizovanej burze

Článok

Coinbase
Coinbase

Najväčšia americká kryptozmenáreň Coinbase od včerajšieho dňa podporuje ďalšiu kryptomenu. Je ňou EOS, digitálna mena, ktorá dlhodobo vedie rating kryptomien čínskeho CCID.

Kúpa, predaj a obchodovanie EOS je odteraz podporované vo väčšina krajín, kde Coinbase ponúka svoje služby s výnimkou amerického štátu New YorkVeľkej Británie.

EOS je jednou z najväčších kryptomien, ktoré v poslednej dobe pribudli na Coinbase. Naposledy sa zmenáreň rozhodla zalistovať vo februári do svojej ponuky tokeny XRP.

V ponuke Coinbase je aktuálne 14 kryptomien, z toho sú dva stablecoiny (USDC a DAI). Spomedzi kryptomien, ktoré sa aktuálne nachádzajú v zozname 15 najväčších podľa trhovej kapitalizácie, stále chyba v ponuke tejto zmenárne Binance Coin, Cardano či Tron. Najmä v prípade Cardano sa očakáva, že zalistovanie by mohlo prísť v tomto roku.

Žiadna decentralizovaná platforma sa nechystá

V posledných dňoch sa internetom šírili špekulácie o tom, že Coinbase plánuje podobne ako konkurenčná Binance spustiť vlastnú decentralizovanú platformu na obchodovanie kryptomien. Túto možnosť však poprela Emilia Choiová, ktorá je viceprezidentkou Coinbase pre obchod, spracovanie dát a medzinárodné záležitosti.

Choiová priznala, že decentralizované burzy sú zaujímavé a majú veľký potenciál, no Coinbase sa skôr cíti byť mostom pre prevod fiatových peňazí na kryptomeny a naopak. ,,Sme fiat-to-crypto most a zohrávame v tomto priestore inú úlohu ako ostatní. Snažíme sa byť bezpečným dôveryhodným centrom kryptoekonomiky,” vyhlásila.

V budúcnosti decentralizovanú platformu však nevylučuje. ,,Musíme sa uistiť, že ak ponúkneme decentralizovanú burzu, urobíme to spôsobom, ktorý bude bezpečný a kompatibilný. Myslím si, že aktuálne existuje veľa nejasnosti o tom, ako by to fungovalo. Momentálne sa preto na tento priestor aktívne nesústredíme.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.