Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Coinbase spravuje inštitúciám 122 miliárd dolárov. Do kryptomien investoval aj fond miliardára Loeba

Článok

byk
Pixabay.com

Vyzerá to tak, že americký miliardár Daniel Loeb a jeho úspešný hedžový fond Third Point LLC spravujúci kapitál v hodnote 17,6 miliardy dolárov vlastnia kryptomeny. Vyplýva to z článku, ktorý publikoval portál Coindesk odvolávajúci sa na dokumenty Third Point určené regulátorom.

Podľa týchto dokumentov investoval Third Point LLC do kryptomien skrz burzu Coinbase v rámci jej custody riešenia Coinbase Custody. Nie je však jasné, o aké kryptomeny ide a v akej hodnote sú. Z dokumentov poskytnutých regulátorom vyplýva len to, že Third Point LLC môže investovať do kryptomien ich priamou kúpou, alebo skrz derivátové zmluvy. Zaujímavé je aj to, že Loebov fond je podľa dokumentov otvorený aj možnosti stakingu a lendingu, čo naznačuje možné investície aj do kryptomien fungujúcich na konsenze Proof of Stake.

,,Toto je prvý veľký tradičný hedžový fond, o ktorom viem, že sa zaujíma o staking,” okomentoval túto informáciu Tim Oglivie stojaci za známou platformou Staked.

Fakt, že Loeb investoval do kryptomien naznačuje aj skutočnosť, že pár hodín po publikácií týchto informácii zdieľal „tweet“ odkazujúci na článok CoinDesk (nezabudnite si všimnúť aj laserové oči v jeho profilovej fotografii, ktoré sú obľúbené medzi investormi, ktorí očakávajú útok Bitcoinu na cenu 100 000 USD).

Táto správa prichádza krátko po tom ako Coinbase, ktorá vstupuje 14. apríla na burzu NASDAQ, prezradila v podaní na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC), že v rámci Coinbase Custody spravuje inštitúciám kapitál v hodnote 122 miliárd dolárov. Len pre ilustráciu Tesla investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolárov a Microstrategy 2,2 miliardy dolárov (Microstrategy potvrdila, že nákupy realizovala cez Coinbase). Zmieňovaná suma teda naznačuje, že v digitálnych aktívach majú akvizíciu ešte ďalšie desiatky či stovky nemenovaných firiem s veľkým kapitálom (do tejto kategórie môžu spadať aj stablecoiny pozn.red.).

Coinbase začiatkom týždňa taktiež potvrdil, že medzi klientmi Coinbase Custordy sa nachádza aj rešpektovaný investor Paul Tudor Jones, ktorý sa v kryptokomunite preslávil krátko po vypuknutí pandémie koronavírusu, keď Bitcoin v čase, kedy sa obchodoval ešte vo štvorciferných sumách, označil túto kryptomenu za čierneho koňa nasledujúceho roka.

Zdroj: coindesk.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne