Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Coinbase rozbehlo spoluprácu s PayPal. Zjednoduší nákup kryptomien

Článok

coinbase
Canva.com

Najväčšia americká krypto zmenáreň Coinbase, ktorá nedávno vstúpila na burzu NASDAQ, a popredný sprostredkovateľ online platieb spoločnosť PayPal, oznámili zaujímavú správu.

Podľa včerajšej tlačovej správy budú môcť americkí zákazníci Coinbase kupovať kryptomeny na tejto zmenárni aj prostredníctvom debetných kariet a bankových účtov, ktoré sú prepojené so systémom PayPal.

Systém má fungovať na základe vytvorenia mostu medzi Coinbase a PayPal, čo zjednodušene povedané znamená, že užívatelia, ktorí už majú existujúci účet na PayPal, budú môcť použiť rozhranie Coinbase na rýchly nákup kryptomien bez oho, aby museli poskytovať svoje údaje aj tejto platforme. ,,Môžete ďalej používať PayPal na bezpečnú správu svojich údajov,” uvádza Coinbase.

V praxi to bude fungovať tak, že keď si užívateľ na Coinbase vyberie kryptomenu, ktorú chce kúpiť, zvoli pri platbe možnosť zaplatiť skrz svoj existujúci PayPal účet. Limit pre takúto formu nákupu bude stanovený až na 25 000 dolárov na jeden deň.

Coinbase  a Paypal informovali, že plánujú tento spôsob rozšíriť v nasledujúcich mesiacoch aj do ďalších krajín vrátane Kanady, Európskej únie či Veľkej Británie.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne